Üniversitelere 'Fuhuş Evi' Diyen Akademisyene Rektör ve AK Parti'den Sert Tepki

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun üniversiteler için 'Neredeyse fuhuş evleri' sözlerine AK Parti'den ve SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan'dan tepki geldi.

Üniversitelere 'Fuhuş Evi' Diyen Akademisyene Rektör ve AK Parti'den Sert Tepki

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun üniversiteler için 'Neredeyse fuhuş evleri' sözlerine AK Parti'den ve  SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan'dan tepki geldi.

Katıldığı bir televizyon programında üniversiteler için "Neredeyse fuhuş evleri" sözlerini kullanan  Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'na tepkiler çığ gibi büyüyor.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan sosyal medya hesabından konu ile ilgili açıklamada bulundu. Rektör Savaşan, “Üniversitemiz Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun ulusal bir kanalda yapmış olduğu açıklamaların kabul edilmesi ve hoş görülmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Söz konusu konuşma ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır”  açıklamasını yaptı.

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’da, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun üniversiteler için "Neredeyse fuhuş evleri" sözlerine  twitter'dan tepki gösterdi.

Genel Başkan Yardımcısı  Ali İhsan Yavuz yaptığı paylaşımda, “Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebubekir Sofuoğlu'nun, hem Sakarya'yı ve hem de Sakarya Üniversitesini zan altında bırakan "Fuhuş Evleri" söylemini tasvip etmemiz mümkün değildir. Derhal Sakarya'mızdan, Sakarya Üniversitemizden ve tüm öğrenci kardeşlerimizden özür dilemelidir. Sofuoğlu'nun, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı da söylemine alet etmesi ayrı bir talihsizliktir. Cumhurbaşkanımızın bahsedildiği şekliyle bir söylemi söz konusu değildir. Olmayan bir söylemi varmış gibi kendi söylemine dayanak yapmak çok büyük bir sorumsuzluktur”  dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204