Vatan Partisi İncirlik Önünden Seslendi: Üsler TSK’nın Kontrolüne Verilsin

Vatan Partisi, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları hakkında “soykırım” demesi üzerine İncirlik Üssü önünde basın açıklaması düzenledi.

Vatan Partisi İncirlik Önünden Seslendi: Üsler TSK’nın Kontrolüne Verilsin

Vatan Partisi, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları hakkında “soykırım” demesi üzerine yurt çapında başlatmış olduğu eylemlere devam ediyor. Pazartesi günü ABD Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu önü başta olmak üzere yapılan eylemler dün İncirlik Üssü’nde de devam etti.

İncirlik Üssü önünde basın açıklaması yapan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serdar Üsküplü, “Hükümete sesleniyoruz. Biden’ın hücum borusuna karşı eyleme geçmek şarttır.”dedi. Vatan Partisi’nin AİHM zaferini hatırlatan Üsküplü, “Genel Başkanımız Doğu Perinçek Ermeni Soykırımı yalanını, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde, hukuk düzleminde bitirmiştir. Doğu Perinçek’in zaferi Türkiye’nin zaferidir.” ifadelerini kullandı.

ABD’NİN TERÖR YUVASI OLAN İNCİRLİK ÜSSÜ’NÜ KAPATALIM

İncirlik Üssü’nün kapatılması gerektiğini vurgulayan Üsküp, “Arkamızda bulunan İncirlik Üssü, yarım asırdır ABD’nin ajan yuvasıdır. Terör yuvasıdır. Fitne merkezidir. 15 Temmuz darbe girişiminin merkezlerinden biridir. Fetöcülerin sığınağıdır. Batı Asya’daki komşularımıza, kardeşlerimize karşı kullanılan düşmanlık merkezidir.  Vatan Partisi’nin çağrısı şudur: İncirlik Üssü ve Kürecik, derhal Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tam kontrolüne alınmalıdır. ABD askerleri 15 gün içerisinde ülkelerine gönderilmelidir.” diye konuştu..

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serdar Üsküplü’nün açıklaması şu şekilde:

ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olaylarını “Soykırım” ilan ederek Türkiye’ye ve Asya’ya karşı bir hücum borusu çalmıştır. ABD Başkanı bir insan hakları çıkışı yapmıyor. Bir tarih tartışması yapmıyor.

Biden, Türkiye’ye ve Asya’ya yönelik tehditlerini hayata geçirmenin işaretini vermiştir.

ERMENİ SOYKIRIMI YALANI AİHM KARARLARIYLA TARİHE GÖMÜLMÜŞTÜR

Genel Başkanımız Doğu Perinçek Ermeni Soykırımı yalanını, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde, hukuk düzleminde bitirmiştir. Doğu Perinçek’in zaferi Türkiye’nin zaferidir.

Perinçek-İsviçre ve Ali Mercan-İsviçre davalarında alınan kararlar 1915 olaylarının soykırım olmadığı karara bağlamış ve uluslararası yargıda içtihat oluşturmuştur.

Mahkeme kararı yoksa, soykırım yoktur. Hiçbir devlet başkanının, parlamentonun veya belediyenin soykırıma hükmetme yetkisi yoktur. Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği de Doğu Perinçek’in tezlerini kabul ederek, Biden’a bir tokat indirmiştir.

Bu kararlar Türkiye’nin sarılması gereken en önemli dayanaktır. Bu kararlara dayanmadan Türkiye savunulamaz.

BİDEN’IN AÇIKLAMASI TAYYİP ERDOĞAN YÖNETİMİNİ DEVİRMEK İÇİN İŞARET FİŞEĞİDİR

Bu hücum borusu, Biden’ın daha başkan seçilmeden ilan ettiği, Tayyip Erdoğan yönetimini devirme eylemi için de bir işaret fişeğidir.

Son günlerde yoğunlaşan kışkırtma faaliyetleri ve başıbozuk bildiri türünden girişimler, tehdidin iç cephesini göstermektedir. ABD’nin yaratıcı yıkıcılık planları içerisinde görev alan Biden tayfası harekete geçmiştir. 

TÜRKİYE’Yİ KUŞATAN ÜSLER HÜCUM BORUSUNUN HARİTASI

Türkiye’yi kuşatan Amerikan üsleri ve silah yığınağı, Biden’ın hücum borusunun boyutlarını açıkça ortaya koymaktadır.

ABD üsleri Karadeniz’den, Ege ve Akdeniz’den, Suriye ve Irak’ın kuzeyinden Türkiye’yi kuşatmış bulunuyor. Amerikan namluları
Türkiye’ye çevrilmiştir. Bu yığınağın neden yapıldığı şimdi anlaşılmaktadır.

Hedef Türkiye’dir. Hedef Rusya’dır. Hedef İran’dır, Suriye’dir. Hedef bütün Asya’dır. Türkiye Asya’nın ön cephesidir.

Ermeni Soykırımı yalanları ve Biden’ın açıklamaları işte bu harita içinde anlam kazanmaktadır. ABD, Asya’yı hedef alan saldırısını Türkiye’den başlatmayı planlamaktadır. Biden, bütün Batı Asya ve Asya’ya karşı hücum borusu öttürmektedir.

Asya’ya yönelik tehditler, “Ermeni soykırımı”, “Ukrayna soykırımı” ve “Uygur soykırımı” türünden yalanlarla “insan hakları” perdesi arkasına gizlenmektedir.

Buradan Biden’a meydan okuyoruz!

ABD’ye meydan okuyoruz!

Amerikan emperyalizminin sonu yakındır!

ABD TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVARDIR

Dolar saltanatı çöküyor. ABD Irak’ta, Suriye’de, Afganistan’da yenilmiştir. Türkiye’de yenilmiştir.

2014 yılında Vatan Partisi’nin Silivri duvarlarını yıkmasından bu yana Türkiye, ABD piyonlarına karşı silahlı başarılar kazanmaktadır. PKK’nın hendeklere gömülmesi, FETÖ’nün ezilmesi, ABD-İsrail Koridorunun yarılması, ikinci İsrail planının bozulması, Karabağ’ın işgalden kurtulması ABD yenilgisini gösteren en son örneklerdir.

Türkiye, Karadeniz’den Akdeniz’e uzanan cephede, Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Suriye ve Libya ile işbirliği yaparak ABD’nin baskı ve tehditlerini bozguna uğratmıştır. 

ABD’YE KARŞI CESUR TAVIR

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, tarihî bir sorumluluk içindedir. Karadeniz’den Akdeniz’e uzanan cephede doğru strateji kurmak, kararlı ve eylemli tavır almak, ABD tehdidine eylemli yanıt vermek, tarihsel görevdir.

Amerikan namluları Türkiye’ye yönelmişken model ortaklıktan bahsedilemez. Türkiye’nin Avrasya’daki öncü yerini alma zamanı gelmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın omuzlarında tarihsel sorumluluk bulunmaktadır. 

BİDEN’A LAFLA DEĞİL EYLEMLE YANIT VERİLİR!

Hükümete sesleniyoruz. Biden’ın hücum borusuna karşı eyleme geçmek şarttır.

Arkamızda bulunan İncirlik Üssü, yarım asırdır ABD’nin ajan yuvasıdır. Terör yuvasıdır. Fitne merkezidir. 15 Temmuz darbe girişiminin merkezlerinden biridir. Fetöcülerin sığınağıdır. Batı Asya’daki komşularımıza, kardeşlerimize karşı kullanılan düşmanlık merkezidir.  

Vatan Partisi’nin çağrısı şudur:

  1. İncirlik Üssü ve Kürecik, derhal Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tam kontrolüne alınmalıdır. ABD askerleri 15 gün içerisinde ülkelerine gönderilmelidir.
  2. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile birlikte Kırım ve Abhazya’nın tanınması için Rusya, İran ve Azerbaycan ile diplomatik temaslar başlatılmalıdır.
  3. PKK’yı sınır ötesinde bitirmek için, Suriye Arap Cumhuriyeti ile askeri işbirliği dahil her konuda eylem için derhal harekete geçilmelidir.
  4. HDP derhal kapatılmalıdır. Anayasa Mahkemesi, PKK’nın uzantısı olan örgüte karşı yargı sürecini uzatmamalı, Türkiye’nin karşılaştığı tehditlere uygun olarak hızla karar almalıdır. Amerika Türkiye’yi silahla tehdit ederek bölücü partinin içeride özgürce propaganda yapmasına izin verilemez.

ÜRETİCİLERİN MİLLİ HÜKÜMETİNİN ZAMANI GELMİŞTİR

Vatan Partisi Silivri Duvarlarını yıkarak ordumuzun bileğindeki zinciri kırmıştır. PKK’ya karşı kararlı mücadelesiyle Vatan Savaşımızda Mehmetçiğin siperindedir. Türkiye’yi yönetecek birikim, kuvvet ve cesaret Vatan Partisi’nde vardır.

Türkiye, karşılaştığı güvenlik sorunlarını 2015 yılından bu yana Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Polisimizin silahıyla çözüyor. ABD’nin Türkiye’yi ekonomik olarak tehdit ettiği bugünlerde Üretim Devrimi önümüzdeki zorunlu atılımdır.

Bu koşullarda güvenlikte ve üretimde devrimci kararlara önderlik edecek bir hükümet kurmak, Türkiye’nin önündeki temel meseledir.

Vatan Partisi olarak, Üreticilerin Millî Hükümetinde sorumluluk üstlenmek için milletimizden yetki istiyoruz. Üreticilerin Millî Hükümetini kurmak için güçbirliği çağrısında bulunuyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER