WhatsApp'ı Aratmayan 5 Uygulama

Yeni Gizlilik Sözleşmesini Onaylamak İstemeyenler için Whatsapp yerine kullanabilecekleri uygulamaları derledik.

WhatsApp'ı Aratmayan 5 Uygulama

Yeni Gizlilik Sözleşmesini Onaylamak İstemeyenler için Whatsapp yerine kullanabilecekleri uygulamaları derledik.

 WhatsApp kullanıcıları, verilerinin Facebook ile paylaşılacağı hakkında yeni bir gizlilik sözleşmesi ile karşılaştı.

Buna göre 8 Şubat 2021 itibariyle sözleşmeyi onaylayan kullanıcıların verileri Facebook ile paylaşılacak.

Whatsapp'ın bu kararı kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılandı. Peki Whatsapp yerine hangi uygulamaları kullanmak mümkün?

Gizlilik sözleşmesini onaylamayanlardansanız sizin için WhatsApp yerine kullanabileceğiniz mesajlaşma uygulamaları önerilerini inceleyebilirsiniz.

1.  WECHAT

Çin merkezli mesajlama uygulaması olan Wechat Asya ülkelerinde oldukça popüler durumda. WePay sayesinde Çinliler cüzdan taşımak yerine Wechat kullanıyor. Ülkemizde de kullanıma açık olan uygulama Whatsap'ta olan birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Kurulum için SIM kartına ihtiyaç yok. Ayrıca içinde bulundurduğu tarayıcı ile dilediğiniz zaman internette surf yapabilirsiniz. 

2. TELEGRAM

Telegram'ı bilgisayar, telefon veya tabletinizden kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Telegram özellikle fazla kişili grup sohbetleri yapmak isteyenler için tam istenileni veriyor. Ayrıca her türlü formattaki belgeyi de platform üzerinden paylaşabilirsiniz.

3. SİGNAL

Elon Musk'ın da önerdiği Signal, ücretsiz bir şekilde mesajlaşma imkanı sunuyor. Uygulamanın en çok öne çıkan özelliği güvenilirliği. Uygulamada Whatsapp'ta olduğu gibi sesli ve görüntülü arama imkanı mevcut.

4. BiP MESSENGER

Turkcell'in geliştirdiği BiP, operatör fark etmeden uygulama mağazasından indirerek kullanabileceğiniz bir mesajlaşma uygulaması. Telefonunuz kapalı bile olsa bilgisayarınızdan BiP üzerinden mesajlaşmak mümkün

5. VİBER

Kullanım açısından Whatsapp'a en çok benzeyen uygulamadır. Hatta Whatsapp'ta gönderdiğiniz mesajı silme 5 dakika ile sınırlıyken Vider'de bu süre sınırsızdır. Dosya boyutunun çok büyük olmasından dolayı pek tercih edilmediğinden popülaritesi oldukça düşüktür.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204