Youtube Bunu da Yaptı: 'Soykırım Yoktur' Demeyi Yasaklıyor!

Vatan Partisi Öncü Gençlik, Youtube’un Öncü Gençlik kanalını ‘Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır’ dediği için kapatması üzerine basın açıklaması yaptı.

Youtube Bunu da Yaptı: 'Soykırım Yoktur' Demeyi Yasaklıyor!

Video içerik platformu Youtube, Vatan Partisi Öncü Gençliğin Ermeni soykırımı yalanı üzerine kanalına yüklediği videoları ve Youtube üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirdiği "ABD'nin Sözde Soykırım Yalanlarına Karşı Türkiye ve Azerbaycan Gençlik Buluşması" etkinliği, Youtube tarafından şiddeti öven ve nefreti teşvik eden içerik olarak kabul ederek kaldırıldı ve Öncü Gençlik resmi Youtube kanalı kapatıldı.

YAPTIRIM UYGULANSIN!

YouTube’un soykırım dayatmasına karşı açıklama yapan Öncü Gençlik Genel Başkan Yardımcısı Anıl Eren Yıldız, ABD Başkanı Joe Biden’ın soykırım kararını hatırlatarak “Youtube, bu uygulamalarıyla Biden'ın hücum borusunu öttürmektedir. ABD Başkanı Joe Biden, sözde soykırım yalanına sarılarak Türkiye’yi kuşatmaya yönelik hücum borusunu çalmıştı. Youtube, bu taarruzda üzerine düşen görevi yapmaktadır. Biden’ın Türkiye düşmanlığının ve emperyalist yalanlarının borazanlığını yapmaktadır.” dedi.

Öncü Gençlik yaptığı açıklama ile hükümeti ve sorumlu kurumları Youtube adlı video platformunun Türkiye temsilciliğine derhal soruşturma başlatması için çağrıda bulundu. Yıldız, Öncü Gençlik’in yaptırım talebini “Bu emperyalist hadsizliğe, küstahlığa, ikiyüzlülüğe taviz verilmemelidir. Sözde Ermeni Soykırımı’nı inkar etmemizi yasaklayan, dolayısıyla bize soykırım yalanını dayatan Youtube adlı video platformunun Türkiye temsilciliğine derhal soruşturma başlatılmalıdır. İlgili kurumlarımız derhal ihtar çekmeli; derhal yasaklanan, silinen içeriklerin yeniden yüklenmesi ve kapatılan hesapların yeniden açılması sağlanmalıdır. Bu süre zarfında eğer içerikler yüklenmez ve kapatılan hesaplar açılmazsa Youtube şirketine erişim engeli dahil olmak üzere her türlü yaptırımı uygulamak egemenlik haklarımızın gereğidir” dedi.

#HADDİNİBİLYOUTUBE

Basın açıklaması sonrası Vatan Partisi ve Türkiye Gençlik Birliği üyeleri YouTube’un soykırım dayatmasına karşı sosyal medyada #HaddiniBilYoutube etiketiyle yaptığı paylaşımlarla gündeme girdi.​​​

​​​​

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER