YSK'dan Bir Flaş Hamle Daha: Erken Seçim mi Geliyor?

Seçim Yasası'nın TBMM'de kabul edilmesinin ardından YSK'dan oy kabini ve mühür mumu ihalelerinin ardından pusula ve zarf ihalesi erken seçim iddialarını alevlendirdi.

YSK'dan Bir Flaş Hamle Daha: Erken Seçim mi Geliyor?

Yeni Seçim Yasası TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilmesinin hemen ardından YSK’nın oy kabini ve mühür mumu ihaleleriyle “ erken seçim” tartışmaları yeniden alevlenmişti. YSK, erken seçim tartışmalarını körükleyecek üçüncü hamleyi yaptı. Devlet Malzeme Ofisi, 21 bin 450 ton ağırlığında oy pusulası ve zarf için ilana çıktı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ise seçime doğru tüm hazırlıklarını tamamlamak için alımlarına devam ediyor. Devlet Malzeme Ofisi (DMO), YSK’nin ihtiyacı doğrultusunda 23 Mart’ta iki farklı ihaleye çıkmıştı. İlk ihale, yalnızca oy verme kabininden oluşmuştu. İkinci ihale ise 'kırtasiye malzemesi' adıyla yayımlanmıştı. 

DMO dün yeni bir ihale ilanı daha yayımladı. Bu kez YSK’nin ihtiyacı beş kalem filigranlı oy pusulası ve zarfı kâğıdı, hazırlanan teknik şartnamelerine uygun şekilde açık teklif isteme usulüne göre satın alınacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204