Ankara Büyükşehir Belediyesinden Kadınlara Ücretsiz Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi; şiddete uğrayan ya da uğrama riski bulunan kadınlara pek çok konuda ücretsiz destek sağlıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden Kadınlara Ücretsiz Destek

Gençlik Parkı içinde hizmet veren Kadın Danışma Merkezi ile tüm kadınların yanında olmayı amaçlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi; şiddete uğrayan ya da uğrama riski bulunan kadınlara bilgilendirmeden hukuksal danışmanlığa, psikolojik destekten meslek edindirmeye kadar pek çok konuda ücretsiz destek sağlıyor.

Yerli ve yabancı ayrımı yapmadan kadınlara pek çok konuda destek sağlamak amacıyla kurulan Kadın Danışma Merkezi’ne, hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında “0312 507 37 60” ya da 7/24 hizmet veren “0549 248 64 86” telefon numarasından ulaşılabiliyor.

Gençlik Parkı içinde yüz yüze görüşme imkanının da olduğu merkeze ulaşım sağlamakta zorlanan ya da uzak ilçelerde oturan kadınlara Keçiören, Kahramankazan, Kızılcahamam, Çubuk, Ayaş ve Hasanoğlan’da oluşturulan birimler aracılığıyla da hizmet veriliyor.

Kadın Danışma Merkezi tarafından ‘Yerel Eşitlik Eylem Planı’ndan Mülteci Kadınlar ve Çocuklar Projesi’ne, farkındalık kampanyalarından ulusal ve uluslararası projelere, İŞKUR iş birliği ile meslek edindirme kurslarına kadar pek çok çalışma da yürütülüyor. Merkezde; 1 sorumlu müdür, 1 sosyolog, 1 sosyal hizmet uzmanı, 1 eğitmen, 1 proje asistanı, 2 psikolog ve 1 temizlik personeli ile hizmet verilirken, çocuklar için de çocuk dinlenme ve oyun alanı bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204