Ankara'da Eşini Boğazını Keserek Öldürmüştü: İstenen Ceza Belli Oldu!

Ankara'da eşini boğazını keserek öldüren sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.

Ankara'da Eşini Boğazını Keserek Öldürmüştü: İstenen Ceza Belli Oldu!

Ankara’da  2 çocuk annesi Fatma Hülya Yıldız'ın (48) öldürülmesine ilişkin davaya devam edildi.

Ankara 37. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya  taraf avukatları ve Fatma Hülya Yıldız’ın yakınları katıldı. Tutuklu bulunan Mehmet Nevzat Yıldız ise cezaevinden SEGBİS ile duruşmada yer aldı. Mahkeme başkanı, cumhuriyet savcısının celse arasında esas hakkındaki mütalaasını dosyaya gönderdiğini belirtti. 

Savcı, mütalaasında sanık Yıldız’ın "eşi canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Savcı, sanığın ayrıca Yıldız’a ait ikametgah kapısını açtırıp zorla içeriye girdiğini, olayın ardından kan izlerini sildiğini, maktule ait cep telefonunu alarak kaçtığını da belirterek, sanığın "suç delillerini yok etmek", "hırsızlık" ve "konut dokunulmazlığını ihlal" suçlarından da 18 yıla kadar hapsini talep etti.

Duruşma ertelendi

Mütalaanın ardından söz alan sanık Yıldız ve avukatı, savunmalarını hazırlamak için ek süre talebinde bulundu. Bu talebi kabul eden mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Ne Olmuştu?

Ankara'da yaşayan 2 çocuk annesi Fatma Hülya Yıldız şiddet gördüğü ve geçimsizlik yaşadığı eşi Mehmet Nevzat Yıldız’dan ayrılmak için boşanma davası açmıştı. Başka bir adrese taşınan Yıldız, 9 Ağustos 2019’da yaşadığı evde kocası tarafından boğazı kesilerek öldürülmüştü. Katil zanlısı kocanın,  ölmeme ihtimaline karşı nefes alamaması için eşinin boğazına poşet geçirdiği tespit edilmişti. Olay sonrası kayıplara karışan Yıldız, birkaç ay sonra sahte kimlikle İstanbul’da yakalanmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ekrem YILMAZ
Ekrem YILMAZ - 3 ay Önce

Bu pislik ve aşağılık adama az bile

SIRADAKİ HABER

banner205

banner204