Ankara’daki Kadın Kooperatifleri Emeklerinin Karşılığını Alıyor

'Başkent Market'lerin ürünlerini satın aldığı Ankara’daki kadın kooperatifi sayısı bir yıl içerisinde 5’ten 8’e yükseldi.

Ankara’daki Kadın Kooperatifleri Emeklerinin Karşılığını Alıyor

Ankara Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde hizmete başlayan Başkent Marketlerin ürünlerini satın aldığı Ankara’daki kadın kooperatifi sayısı bir yıl içerisinde 5’ten 8’e yükseldi.

Halk Ekmek Fabrikası, 29 Nisan 2020’den bugüne kadar aralarında 8’i kadınlar tarafından kurulan 12 üretici kooperatifi ile 3 üretici birliğine 20 milyon TL’nin üzerinde katkı sağlayarak kadın üreticilerin emeklerinin karşılığını almasını sağladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı kırsal kalkınma hamlesinin en önemli ayağını oluşturan “Başkent Market” uygulaması sayesinde kadın üreticiler, el emekleri ile ürettikleri yöresel ürünlerini aracısız şekilde tüketicilerle buluşturma imkanına kavuştu.

100’DEN FAZLA KİŞİYE İSTİHDAM YARATTI

Ankara kırsalındaki 12’si üretici kooperatifi ile 3’ü üretici birliğinden almış olduğu 756 adet ürünü Başkent Market şubeleri ve büfeleri ile vatandaşlara ulaştıran Halk Ekmek Fabrikası bu model sayesinde 100’den fazla kişiye istihdam sağladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2021, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER