Mehmet Nuri Ersoy: Hedefimiz Nisan Ayında Turizm Sezonunu Açmak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy '2021 yılı turizm sezonunu nisan ayında başlatmayı hedefliyoruz' dedi.

Mehmet Nuri Ersoy: Hedefimiz Nisan Ayında Turizm Sezonunu Açmak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy '2021 yılı turizm sezonunu nisan ayında başlatmayı hedefliyoruz' dedi.

2021 yılı beklentilerini anlatan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy “Nisan ayına doğru önemli mesafe alacağımız sanıyorum. Bizim için kritik eşik vaka sayısının 2 bin 500’ün altına düşmesi. Bu sayının altına düşersek kırmızı hattan çıkmış olacağız. Ben nisan ayında binli sayılara kadar inebileceğini düşünüyorum. 2021 yılı turizm sezonunu nisan ayında başlatmayı hedefliyoruz” dedi.

Vaka sayısının hedeflenen sayının altına düşmesi durumunda hava trafiğinin de açılacağını söyleyen Ersoy, “Şu anda Avrupa ve dünyanın birçok ülkesinde aşılama çalışmaları başladı. Birkaç ay içinde önemli noktalara gelineceği görülüyor. Nisan ayına kadar dünyada aşılamanın belli noktaya gelmesi hızla olumlu bir havanın esmesine yol açacak. Pandemi sonrasına çok hazırlıklı girersek ‘V tipi’ bir yükselişe geçebiliriz. İnsanların ciddi psikolojik rahatlamaya ihtiyacı var. Bunun yolu da güzel bir yerde, deniz kenarlarında tatil yapmaktır. Dünyanın güzel yerlerini gezmektir. Salgının etkisinden yavaş yavaş kurtulmaya başlayan Asya’da bunun örnekleri görülüyor. Öncesinde hızlı hareket edersek geçmiş zararlarımızın telafisini de büyük oranda sağlamış olacağız.”  ifadelerini kullandı.

Turizm sektörünün pandemi nedeniyle sıkıntılı günler geçirdiğini bazı işletmelerin zorlandığını belirten Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy şunları söyledi: “Sektör koronavirüs salgını nedeniyle ciddi kayıplara uğradı. Özellikle salgın öncesinde sıkıntılı olan işletmeler daha da sıkıntıya girdi. Turizm işletmelerinin ayakta kalması için olanaklar ölçüsünde destek veriyoruz. İşletmelerimizin salgın sonrasına şimdiden hazırlıklı olması için elimizden geleni yapıyoruz. Bu desteğimiz olanaklar ölçüsünde sürecek.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204