Musa Eroğlu Müzisyenlere Destek Olmak için Bağlamasını Satışa Çıkardı!

Musa Eroğlu, Melek Mosso, Kurtalan Ekspres'in bas gitaristi Ahmet Güvenç, sahne emekçilerine destek olmak için enstrümanlarını satışa çıkardı.

Musa Eroğlu Müzisyenlere Destek Olmak için Bağlamasını Satışa Çıkardı!

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan sahne sanatçıları ve emekçilerine kademeli normalleşme döneminde adım atılmaması sonrası Haluk Levent'in liderliğini yaptığı Ahbap Derneği devreye girdi.

Dernek, pandemi döneminde maddi destek göremeyen sahne sanatçıları ve müzisyenlerin 400 TL'ye kadar olan elektrik, su ve doğalgaz faturalarını bağış usulüyle karşılama kampanyası başlattı.

Türk Halk Müziği'nin duayen isimlerinden Musa Eroğlu kampanyaya bağlamasını satışa çıkarak destek oldu. Haluk Levent, "Musa Eroğlu abimiz sahne emekçilerinin ödenmemiş faturaları için bağlamasını satışa çıkardı. En yüksek fiyatı veren o güzel ve emek dolu, fiyatı paha biçilemez bağlamaya sahip olacak" dedi.

Sanatçı Melek Mosso ise kampanyaya flütünü bağışlayarak destek oldu. Haluk Levent, "Sevgili Melek Mosso aradı. 'Abiciğim sahne emekçileri için başlattığın kampanyaya sahnede çaldığım flütü bağışlamak istiyorum' dedi. Cansın Melek! Bu flüte en yüksek parayı veren aynı zamanda sahne emekçilerinin faturalarına destek olmuş olacak" açıklaması yaptı.

Kurtalan Ekspresin bas gitaristi Ahmet Güvenç, kampanyaya katılan başka bir isim oldu. Efsanevi gitarist, "Halukçuğum yıllardır sahnede çaldığım bas gitarımı, müzisyen kardeşlerimin faturaları için satışa çıkarıyorum" diyerek sahne emekçilerine destek verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER