SİYAD Kurucusu Onur Kutlar'ın Katilinin İsmini Yazamadı!

SİYAD yönetimi, kurucularından Onat Kutlar'ın katledilişinin yıldönümündeki anma mesajında PKK terör örgütünün ismini 'yazamayınca' tepkilere neden oldu.

SİYAD Kurucusu Onur Kutlar'ın Katilinin İsmini Yazamadı!

SİYAD yönetimi, kurucularından Onat Kutlar'ın katledilişinin yıldönümündeki anma mesajında PKK terör örgütünün ismini 'yazamayınca' tepkilere neden oldu.

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) kurucularından Onat Kutlar'ın PKK tarafından katledilmesinin yıldönümünde yaptığı paylaşımla tepki çekti. 

 Sanatseverler, vatandaşlar, yazarlar ve sinemacılar SİYAD'ı, Kutlar'ı PKK'nın öldürdüğünü dile getirememekle suçladı.

Tepki gösteren yurttaşlar sosyal medyada şu paylaşımlarda bulundular:

“Onat Kutlar'ın PKK'lı Deniz Demir'in suikastı sonucu katledildiğini bilmemeniz mümkün mü?”

“Bu kadar cahil değilsinizdir. Neden adam doksan yaşındayken eceliyle ölmüş gibi bu tavır...”

“PKK'nın adını anmadan Onat Kutlar'ı anan bir sinema kurumu, Onat Kutlar'ı katletmektedir.”

“Onat Kutlar'ın katili kim? Onu eksik bırakmışsınız. PKK'ın haince katlettiği yazamayacak kadar acizliktesiniz.”

“Muz kabuğuna basarak düşüp öldü galiba. Düşerken de Yasemin Cebenoyan’a tutundu. Onu da yanına çekti. Bari anmayın, unuttuk deyin. PKK sevicileri sizi!”

“Bombalı saldırı sonucu PKK terör örgütünce katledildi. Sizden olsa olsa kurucusunu katleden örgütü dahi adını vererek lanetleyemeyen zavallılar derneği olur.”

“Öldürüleli 26 yıl oldu ve tam 26 yıldır PKK yaptı diyemediler... Nasıl katledildiğini yazmayacak kadar çürümüşsünüz. Derneğiniz yerin dibine geçsin!”

11 GÜN YAŞAM SAVAŞI VERDİ

Kutlar, 30 Aralık 1994'te İstanbul Beyoğlu'ndaki The Marmara'ya bırakılan bombanın patlaması sonucu ağır yaralandı. Kutlar 11 Ocak 1995'te yaşamını yitirdi ve Aşiyan Mezarlığı'na defnedildi. Olay, İBDA-C tarafından üstlenilse de faillerin yakalanmasıyla saldırının PKK terör örgütü tarafından düzenlendiği ortaya çıktı.

'TERÖR ÖRGÜTÜ' DEMEKLE YETİNDİLER

SİYAD 2019 yılı sonunda da PKK saldırısı sonucu hayatını kaybeden arkeolog Yasemin Cebenoyan ve yazar Onat Kutlar'ı sosyal medya hesabından şu ifadelerle andı:

"25 yıl önce bugün gerçekleştirilen korkunç bir terör saldırısı sonucu yitirdiğimiz SİYAD kurucularından Onat Kutlar ile arkeolog Yasemin Cebenoyan'ı sevgi, saygı ve özlemle anıyor, bu alçak saldırının faillerini ve sorumlularını bir kez daha lanetliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204