Banu Alkan'dan Siyaset Mesajı: İstediği Bakanlığı Açıkladı

Banu Alkan'ın siyaset mesajı ve bakanlık isteği çok konuşulur.

Banu Alkan'dan Siyaset Mesajı: İstediği Bakanlığı Açıkladı

Oyuncu ve şarkıcı Banu Alkan, sanatçının toplum önünde yarı milletvekili olduğunu söyleyerek siyaset mesajı verdi.

Siyaset mesajı veren Banu Alkan, istediği bakanlığı da açıkladı.

Posta Gazetesine verdiği röportajda yeni bir projelere başlayacağını duyuran Banu Alkan'ın siyaset mesajı ve bakanlık isteği sosyal medyada gündem oldu.

"Kültür Bakanlığı benim yapabileceğim bir bakanlık" diyen Banu Alkan sanatçının toplum önünde yarı milletvekili olduğunu söyledi. 

"Tabii ki bir sanatçı toplumun önünde yarı milletvekili sayılır. Sanatçının kişiliği de topluma örnek olmalı. Toplumun önündeyseniz her şeye dikkat etmelisiniz ama siyaset başka bir şey. Bir gün mutlaka Türkiye’nin Kültür Bakanı olmak isterim." diyen Banu Alkan neden Kültür Bakanlığı sorusunu ise şöyle yanıtladı:

"Çünkü benim yapabileceğim bakanlık o. Sanayi Bakanı olamayacağıma göre! Sanatla ilgili olarak Türkiye’yi dünyayla birleştirmek isterdim. Sanatçı olduğum için bu bakanlığa yakıştırıyorum kendimi. Başka bir siyasi söylemim olamaz. Ben herkesin yıldızıyım. Mutlaka toplumsal olaylara parmak basabilir bir sanatçı ama bazılarını kırabilir."

Banu Alkan siyaset mesajlarına kendince ülkenin en büyük sorunlarını da açıklayarak devam etti. İşte o yanıt:

"Kadına, çocuklara ve hayvana karşı olan şiddeti çözmemiz lazım. Hayvan yasasının çıkması şart! Hayvanlara bu derece acımasız davranmak, insanoğluna yakışmıyor. Kadın; eş, kardeş, anadır. Bunu görüp kadına daha çok değer verilmesi lazım."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204