Yabancı Damat Dizisinin Sevilen Oyuncusu Koronaya Yenik Düştü!

Usta oyuncu Ayla Karaca'nın ölüm haberi sanat dünyasını yasa boğdu.

Yabancı Damat Dizisinin Sevilen Oyuncusu Koronaya Yenik Düştü!

Usta oyuncu Ayla Karaca koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Ayla Karaca'nın vefat haberini ses sanatçısı ve yazar Onur Akay sosyal medya hesabından duyurdu. 

87 yaşındaki Ayla Karaca, Yabancı Damat dizisinde Eleni karakteriyle hafızalara kazınmıştı. Onur Akay vefat haberini duyururken “Ünlü oyuncu Ayla Karaca’yı kaybettik. 18 Mart 2021 Çarşamba günü İzmir’de 87 yaşında vefat eden Ayla Karaca, Yabancı Damat dizisinde Eleni karakterini canlandırmıştı. Asıl adı Atina Miloharakti olan Ayla Karaca, uzun zamandır bakımevinde kalıyordu ve maalesef koronavirüse yenik düştü." ifadelerini kullandı. 

Onur Akay, Ayla Karaca'nın cenazesiyle ilgili de bilgi verdi. Ayla Karaca'nın cenazesi yarın 22 Mart 2021 Pazartesi günü saat 12:00’da Uzunçayır Rum Ortodoks Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilecek.

Ayla Karaca Kimdir?

1933 yılında İstanbul Kurtuluş’ta dünyaya gelen Ayla Karaca, ilk olarak 1944’te Ses Tiyatrosu’nda Kapan adlı piyesle oyunculuğa başladı.

Okuduğu bir Rumca şarkı ile tanınırlığı arttı.

Muammer Karaca grubunun esas kadrosunda yer aldı.

Bir Anadolu turnesinde arkadaşlarının verdiği Ayla adı ve Muammer Karaca’dan aldığı soyadı ile Ayla Karaca sahne adını aldı.

Çok sayıda tiyatro oyununda rol alan sanatçı Ayşe’nin Duası, Yavuz Sultan Selim ve Yeniçeri Hasan, Sürgün, Lale Devri, Barbaros Hayrettin Paşa gibi çok sayıda filmde ve televizyon dizilerinde de rol aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204