BBC'de Korkunç Skandal: Reyting Uğruna 2 Katili Ajan Olarak Kullandı

İngiliz kamu yayıncılığı kurumu BBC'nin reyting uğruna iki katili 'ajan' olarak kullanarak yaklaşık 52 bin sterlin ödeme yaptığı ortaya çıktı.

BBC'de Korkunç Skandal: Reyting Uğruna 2 Katili Ajan Olarak Kullandı

İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin çocuklarının gözünün önünde bir uyuşturucu satıcısına işkence ederek öldüren iki kişiye bir TV şovu için gizli görüntüler çekmesi karşılığında ödeme yaptığı ortaya çıktı.

Söz konusu kişilerin 2003 yılında işlenen ve İngiltere'de gündeme bomba gibi düşen cinayetin sanıkları ömür boyu hapis cezası aldı. Cinayet sanıklarından Christopher Guest More, yaklaşık 16 ay firar ettikten ve bu süreçte lüks bir hayat sürdükten sonra yakalanarak hapse atılmıştı.

CİNAYET SANIKLARI BBC'NİN 'GİZLİ AJANI' ÇIKTI

Korkunç cinayetin sanıkları olan iki kişi için verilen karar sonrası ortaya çıkan belgeler BBC'nin içinde bulunduğu büyük skandalı ortaya çıkardı. Cinayet sanıkları Christopher Guest More ve Jimmy Raven'ın daha önce İngiliz yayın kuruluşu BBC'de yayınlanan bir program için 'ajanlık' yaptıkları belirtiliyor. Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, BBC'nin üst düzey yöneticilerinden Fiona Campbell'ın söz konusu kişilerin işlediği ağır suçları bilmesine rağmen kanal adına onları kullandığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204