Mustafa Armağan'ın Derin Tarih'teki Görevine Son Verildi

Derin Tarih Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan'ın görevine son verildi. Söz konusu haberin ardından Mustafa Armağan'ın kim olduğu araştırılmaya başlandı.

Mustafa Armağan'ın Derin Tarih'teki Görevine Son Verildi

SuperHaber'de yer alan habere göre; Mustafa Armağan'ın görevine son verildi. Armağan'ın "Hilafet sayısı" hazırlayarak, yayınlaması yönetim katında büyük rahatsızlığa neden oldu. Dergi alelacele toplatılırken, Derin Tarih Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan'ın görevine son verildi.

Peki Mustafa Armağan kimdir?, Mustafa Armağan kaç yaşında? Mustafa Armağan ne iş yapar?

Mustafa Armağan Kimdir?

Urfalı bir anne-babanın çocuğu olarak Cizre’de dünyaya geldi (1961). Üniversiteye kadarki eğitim hayatını ilkyazı denemelerine başladığı Bursa’da tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 1985 yılında mezun olduktan sonra İÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yüksek lisansa başladı ama yayıncılığın cazibesine kapılarak uzun yıllar İlim, Risale, İnsan, İz ve Ağaç, ve Etkileşim Yayınları’nda editör, yayın danışmanı ve yayın yönetmenliği görevlerinde bulundu. İzlenim ve Diyalog Avrasya dergilerini yönetti.

Bugüne kadar 50 kitaba imza atan Armağan özellikle tarih yazıları ve kitaplarıyla geniş bir kitleye ulaşmayı başardı.

Derin Tarih dergisi genel yayın yönetmenliği görevinde bulundu. Konferanslarının yanı sıra TVNET’de Yavuz Bahadıroğlu ile “Derin Tarih” programını yaptı. Yeni Şafak’ta haftalık tarih sohbetleri kaleme aldı.

Yaygın bir okur kitlesine ulaşan kitapları arasında şunlar sayılabilir: Abdülhamid’in Kurtlarla Dansı, Ufukların Sultanı Fatih Sultan Mehmed, Küller Altında Yakın Tarih, Büyük Osmanlı Projesi, Avrupa’nın 50 Büyük Yalanı, Osmanlı: İnsanlığın Son Adası, Kâzım Karabekir’in Gözüyle Yakın Tarihimiz, Kızıl Pençe, Satılık İmparatorluk, Yavuz Sultan Selim, Âsım’ın Nesli.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204