Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunları Atama Bekliyor

Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları Ankara Havadis aracılığı ile yetkililere seslendi.

Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunları Atama Bekliyor

Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları, belediyelerden bekledikleri merkezi atama taleplerini Ankara Havadis'e anlattı.

30.000'i aşkın ve her yıl 6000 civarı mezun veren Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları, "Mahalli idareler kanunun ilgili maddelerinde değişiklik yapılarak, belediyelerimizin emlak birimlerine merkezi atama çerçevesinde KPSS puanı ile 3301 nitelik kodlu 'Emlak ve Emlak Yönetimi' bölümüne personel alımları yapılmalıdır." çağrısında bulundular.

Atama taleplerini dile getirdikleri açıklama şu şekilde:

"Kentlerin ekonomik ve sosyal yönden gelişmesinde belediyelerimizin tartışmasız önemli bir rolü vardır. Kentin temizlik, zabıta, itfaiye hizmetleri, nikah işleri, sağlık, mesleki eğitim, alt ve üstyapı, ulaşım gibi hizmetlerinin belediyelerimiz aracılığıyla yürütülmesinin yanı sıra rayiç bedel belirleme, imar, emlak ve istimlak işleri, sosyal konut projeleri vb. gibi ekonomik iş ve hizmetler de belediyelerimizin öncülüğünde yürütülmektedir.

Bilindiği gibi kentlerimizin en büyük sorunu tartışmasız çarpık kentleşmedir. Çarpık kentleşmenin pek çok sebebi mevcuttur ve bu sebepler aynı zamanda kentlerimizi içinden çıkılmaz sorunlarla baş başa bırakmaktadır. Bu sorunların kısa ve uzun vadede çözülmesi belediyelerimizin kontrolünde gerçekleşen imar faaliyetleri ve konut politikalarına bağlıdır. Belediyelerimiz sosyal konut projelerinin haricindeki tüm emlak faaliyetleriyle de yakından ilişkilidir. Belediyelerimizin mülkiyetinde bulunan taşınmazların satış, ihaleyle ve hisseli satış, kiralama, devir, taksim ve trampa, tevhid, ifraz gibi akitli ve akitsiz işlemlerin yanında belediyeye taşınmaz bağışı ile ilgili işlemler, kamulaştırma işlemleri, belediyenin gayrimenkul envanterinin tutulması ve daha pek çok gayrimenkulle ilgili iş ve işlemleri yapmak, 2 yıl boyunca bu mesleğin tahsilini görmüş ‘’Emlak ve Emlak Yönetimi’’ meslek elemanlarına düşmektedir.

Belediye yönetimince belirlenmiş görevleri layıkıyla yapacağımızdan siz değerli yöneticilerimizin en ufak bir kuşkusu olmasın. ‘’3301’’ nitelik koduna sahip ‘’Emlak ve Emlak Yönetimi’’ bölümünden mezun gençler olarak Belediyelerimizin Emlak Yönetimi Daire Başkanlıklarına bağlı Emlak ve İstimlak Müdürlükleri, Kentsel Dönüşüm, Mesken Müdürlükleri, Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlükleri veya İmar ve Şehircilik Daire Başkanlıklarına bağlı birimlerde görev alabileceğimiz hususunu siz değerli yöneticilerimizin bilgisine sunuyoruz.

Mahalli idareler kanunun ilgili maddelerinde değişiklik yapılarak, belediyelerimizin emlak birimlerine merkezi atama çerçevesinde KPSS puanı ile 3301 nitelik kodlu ‘’Emlak ve Emlak Yönetimi’’ bölümüne personel alımları yapılmalıdır.

Yöneticilerimizden belediyelerimize merkezi alım talep ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204