Tehlikeli Katı Atık Toplama Tankı Bulunduran Tek Yer: Aksu Madeni Yağ

Ankara’da MOYDEN ile çevrenin korunmasına önemli bir katkı sağlayan AKSU Madeni Yağ’ın kurucuları Ankara Havadis’e konuştu.

Tehlikeli Katı Atık Toplama Tankı Bulunduran Tek Yer: Aksu Madeni Yağ

Şükran Temur / ankarahavadis.com.tr

Maden ve petrol üretiminden, tarımdan, endüstriden, evsel atıklardan kaynaklanan tehlikeli katı atıklar insan sağlığı ve çevre için büyük bir tehlike içeriyor.

Tehlikeli atığın üretilmesinden bertarafına kadar her aşamada çevreyi ve insan sağlığını tehlikeye atmayacak metodların uygulanması gerekmekte. Bu tür atıkların bertaraf edilme süreçleri katı atıklara göre daha zor ve maliyetli oluyor. Buna yönelik tehlikeli katı atıkların imha süreci Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından resmi bir yönetmeliğe tabii tutuldu. 2020 yılında Resmi Gazetede yürürlüğe giren Atık Yağların Yönetimi Yönetmeliği kapsamında motor yağı değişim noktalarının Motor Yağı Değişim Noktası (MOYDEN) İzin Belgesi alması gerekiyor.

"ANKARA'DA TEK NOKTA"

OSTİM Ankara bölgesinde bulunan AKSU madeni yağ, akü, filtre perakende satış mağazası; büyük bir tehdit olan tehlikeli katı atıkların toplanması için işletmelerinde ‘Tehlikeli katı atık toplama tankı’ bulunduruyor. Burada tehlikeli katı atıkların hem geri dönüşümü hem de bertaraf edilmesi sağlanıyor.

Ankara Havadis olarak, Ankara’da bu hizmeti sağlayan ilk ve tek yer olan AKSU Madeni Yağ’ın yöneticileri Önder Yanlıç ve Emre Yener ile görüştük.

"MÜŞTERİLERİMİZDE FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTİYORUZ"

AKSU madeni yağın kurucularından Önder Yanlıç, tehlikeli katı atık toplama tankının öncelikle çevre için önemli olduğunu aynı zamanda da sektör için özellikle uygulanması gerektiğini vurguladı.

Yanlıç: “Şu anda tehlikeli katı atık toplama tankı sadece bizde var. Bu uygulamayı sadece biz yapıyoruz. Burada asıl önceliğimiz çevre sağlığı, biz müşterilerimizde farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bu uygulamanın bir diğer ayağı da sektörü yakından ilgilendiriyor. Bizim ticaretimizi sekteye uğratan kısım sahte yağlar. Bu uygulama sahte yağ üretimini durduracak. Bu da bizim açımızdan oldukça önemli.

"MÜŞTERİLERİMİZİN MEMNUNİYETİ MOTİVASYON KAYNAĞIMIZ"

Emre Yener, “Yaptığımız işin doğru olduğunu gelen olumlu geri dönüşlerden anlıyoruz bu da bizim motivasyonumuzu güçlendiriyor” diyerek şu açıklamaları yaptı:

“Bizim sektörümüzde kullanılan artan yağların geri dönüşümü de bertaraf edilmesi de mevcut. Bizim önceliğimiz çevre ve insan sağlığı. Ortaya çıkan atığın çevremize vereceği zararın farkında olmamız lazım.

Yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu da müşterilerimizin memnuniyetinden anlıyoruz. Yaptığımız her işi özenle uyguluyoruz. Her konuda şeffaf oluyoruz. Biz bakımını yaptığımız her aracı kendi aracımız gibi görüyoruz. Bütün bu emeklerimiz de bize samimi yorumlarla geri dönüyor. Müşterilerimiz oldukça memnun ayrılıyorlar.”

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204