Bakanlık Açıkladı: Korona Aşısı İçin İsteyenler Gönüllü Olabilecek

Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, koronavirüs aşısı için gönüllü olmak isteyenlerle ilgili detayları paylaştı.

Bakanlık Açıkladı: Korona Aşısı İçin İsteyenler Gönüllü Olabilecek

Türkiye'de faz 3 çalışması kapsamında yürütülen ve antikor oluşturan Çin aşısı, sağlık çalışanlarından sonra pazartesi gününden itibaren gönüllü vatandaşlar üzerinde denenmeye başlanacak. Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada aşı olmak için gönüllü olmak isteyenlerle ilgili detayları paylaştı.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"15 Eylül’de ülkemizde Faz 3 çalışmalarına başlanan Çin menşeli Kovid-19 aşısı, sağlık çalışanlarından sonra gönüllü vatandaşlar üzerinde de uygulanmaya başlıyor. 18-59 yaş arası, daha önce Kovid-19 geçirmemiş vatandaşlar, https://covid19asi.calismasi.info adresinden veya 0850 811 18 80 telefon numarasını arayarak gönüllü olabilecek.

Kovid-19 aşısının uygulamaları Türkiye’de 12 şehirde 25 merkezde devam ediyor. İlk etapta yüksek riskli sağlık çalışanları üzerinde uygulamalarına başlanan aşı, bugüne kadar 726 gönüllü sağlık çalışanı üzerinde uygulandı ve 1237 doz aşı uygulaması yapıldı. Sağlık çalışanları grubundaki uygulamaların güvenlilik verileri olumlu olarak değerlendirildiği için uygulamalar normal riskli vatandaşlara da açıldı."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204