Sağlık Çalışanlarının Sesi: Vasiyetimdir

HEP-SEN tarafından sosyal medyada bir video yayıldı. Videoda sağlık çalışanlarının yaşadıkları sorunlara yer verildi.

Sağlık Çalışanlarının Sesi: Vasiyetimdir

Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası (HEP-SEN) öncülüğünde sağlık çalışanlarının yaptığı video, sağlık çalışanlarının sesi oldu.

Sosyal medyada çok sayıda paylaşılan ‘Nöbet Teslim Formu’ başlıklı videoda sağlık çalışanlarının çözüme ulaşmayan fazla mesai saatleri, kreş eksikliği, iş yükü, ek ödeme gibi bazı sorunlarına da değinildi.

Videoda şu ifadelere yer verildi:

“20.12.2020 tarihinde 24 saatlik nöbetimi devraldım. Korksam da cesurum, çünkü buradaki insanların bana ihtiyacı var. Tüm arkadaşlarım gibi görevimi eksiksiz yerine getirmek için buradayım. Endişelerim yok değil kaygılarım da öyle. Mesela 24 saatlik nöbet sistemi gücümüzü sınıyor. Evde bıraktığımız çocuklarımızın kreş eksikliğini de düşünmek zorundayız mesela düşünmemiz gereken bunca hasta varken. Oysa cephenin en önündeyiz ve Tek cephanemiz kendimiz.

Halkımızın sağlığını savunmak adına her türlü fedakarlığa hazırız fakat ağır iş yükünün ne zaman biteceğini, bunca emeğin ve alın terinin karşılığını ne zaman alacağımızı, daha kaç canımızı bu süreçte yitireceğimizi bilmeden amansız mücadele içerisinde nöbet arkadaşlarımdan izin isteyip hemşire odasında nöbet teslim defterini yazıyorum.

Düştüğüm yerde nöbetimi devralırsın. Vasiyetimdir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204