Televizyon Programlarında Doktorlara Ücret Tarifesi!

Türkiye koronavirüs salgınıyla mücadele ederken televizyon programları doktorları fahiş fiyatlarla canlı yayına çıkartmayı teklif ediyor.

Televizyon Programlarında Doktorlara Ücret Tarifesi!

Türkiye koronavirüs salgınıyla mücadele ederken televizyon programları doktorları fahiş fiyatlarla canlı yayına çıkartmayı teklif ediyor. 

Doktorların televizyon programlarına çıkarılmasını fahiş fiyattan haraca bağlayan televizyon kanalları, "para ver, yayına çık" anlayışıyla hareket ediyor.

Astronomik bedellerle canlı yayın satan televizyon kanalları, müşteri doktor bulamayınca koronavirüs salgınını da önemsemiyor.

Faruk Bildirici, televizyon kanallarını tek tek inceleyerek doktorlar için fiyatları derledi ve açıkladı. 

İşte Fiyatlar:

“Plastik cerrah olarak rekabette geri kalmamak için tv programlarına aylık bütçe ayırıyorum” diyen bir doktor, “Bazen medikal firmalar ödüyor. Aylık 200-300 bin liralık malzeme alırsan Çağla Şikel programı promosyon diyorlar” dedi.

Özel bir TV kanalının yetkilisi olduğunu söyleyen bir kişi, Akupunktur uzmanı Ebru Akçakanat'ı sağlık programına davet etti. Akçakanat, istenen 8500 lirayı gönderdi ancak programa çıkamadı. TV kanalını aradığında kandırıldığını anlayan Akçakanat, suç duyurusunda bulundu.

“Bu konuşmanın ardından televizyonlardaki gündüz kuşağı programlarındaki ücret tarifesini öğrenmeye çalıştım. Standart bir tarife olmadığı, kişiye ve kanala göre rakamların değiştiği bilgisini aldım” diyen Faruk Bildirici, şunları katardı:

“Bir reklam firması yöneticisi şu bilgiyi verdi: Aslında bu programlarda sadece doktorlardan değil, diğer konuklardan da para alınıyor. İş insanı, eğitimci, sanatçı, avukat, doktor, fark etmiyor. Dakika üzerinden pazarlık yapılıyor. Programların dış yapım ya da kanalın kendi yapımı olması arasında fark oluyor. Bazen yapım şirketi ile kanal birbiriyle rekabete girişiyor. Danışmanlık şirketleri ve reklam ajansları da program satarken kendi komisyonlarını ekliyorlar. Program sunucuları da bu satışlardan artı para alıyor bazı kanallarda.”

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204