Tevfik Özlü'den 'Antikor' Uyarısı: Kimse Güvende Değil

Prof. Dr. Tevfik Özlü, hastalığı atlatanların rehavete kapılmamaları gerektiğini belirterek, 'Kimse güvende değil, tedbirlere uymak lazım' dedi.

Tevfik Özlü'den 'Antikor' Uyarısı: Kimse Güvende Değil

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, hastalığı atlatanların vücutlarında antikor oluştuğunu düşündükleri için rehavete kapılmamaları gerektiğini belirterek, 'Kimse güvende değil, tedbirlere uymak lazım' dedi.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüse yakalanan birinin iyileştikten sonra tekrar hastalanmasının mümkün olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Özlü, “İnsanlarda büyük çoğunlukta antikor oluşuyor ama bazıları ikinci kez hasta olabiliyor. Bu durumun birçok örneği var. Koronavirüs salgınında hastalığı atlatanların vücutlarında antikor oluştuğunu düşündükleri için rehavete kapılmamaları gerekir. Kimse güvende değil, tedbirlere uymak lazım. Genel itibarıyla kaliteli iyi bir uyku uyumak gerekiyor. Sıvı tüketimi, dengeli ve sağlıklı beslenmek de oldukça önemli. Hareketli bir yaşamınızın olması da bağışıklığı güçlendirir” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204