Ak Partili Metin Külünk'ten ABD'ye '6. Filo'lu Yanıt

Ak Partili Metin Külünk, ABD Dışişleri Bakanı'nın ‘Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği destek konusunda endişeliyiz’ açıklamasına tepki gösterdi.

Ak Partili Metin Külünk'ten ABD'ye '6. Filo'lu Yanıt

Ak Partili Metin Külünk, sosyal medya hesabı üzerinden ABD Dışişleri Bakanı'nın ‘Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği destek konusunda endişeliyiz’ açıklamasına tepki gösterdi.

PKK’ya FETÖ’ye verdiğiniz silah ve siyasi desteğinizden dolayı İslam Dünyasında sokaklar sizden endişe değil nefret ediyor.” ifadelerini kullanan Metin Külünk, 1968 gençlik hareketinin 6. filo eylemlerinin fotoğraflarını paylaştı.

'KÜLÜNK'ÜN PAYLAŞIMI ÇOK ÖNEMLİ'

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, Metin Külünk'ün paylaşımının çok önemli olduğunu belirterek paylaşımdan rahatsız olanlara tepki gösterdi. Reyhan'ın sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Metin Külünk'ün bu paylaşımı çok önemli. Anti-emperyalizm ve birleşen, üreten, güçlü Türkiye davası bugün bizleri birleştiriyor.

Sahte solcular ise paylaşımdan rahatsız. Neden rahatsızsınız? Tam bağımsızlık ve ABD karşıtlığı bugün ülkenin programı haline geldi."

'ANTİ EMPERYALİST MÜCADELE TARİHİMİZDEN KUVVET ALIYORUZ'

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel, Külünk'ün paylaşımını alıntılayarak şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Metin Külünk'ten önemli çıkış.

Türk milletinin birliğini ve bağımsızlığımızı savunurken anti emperyalist mücadele tarihimizden kuvvet alıyoruz.

Soğuk savaş döneminin düşmanlığında kalanlar bu tutumun önemini ve gelecek için yaratacağı kuvveti göremiyor.

Güçlü Türkiye için!"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204