Akşener’in Tavrı Millet İttifakını Şaşırttı: 103 Amiral İçin Sert Sözler

Emekli 104 amiralin Montrö açıklamasına ilişkin basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakını şaşırttı.

Akşener’in Tavrı Millet İttifakını Şaşırttı: 103 Amiral İçin Sert Sözler

Emekli 104 amiralin Montrö açıklamasına ilişkin basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakını şaşırttı. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 103 emekli amiralin Montrö açıklamasına ilişkin basın toplantısı düzenledi. İYİ Parti’nin demokrasinin yanında vesayetin karşında olduğunu dile getiren Akşener, bildiriyi ‘zevzeklik’ olarak değerlendirdi. İşte Akşener’in açıklamalarından satır başları:

- Bugün bu toplantıyı, gece yarısı 104 emekli amiralin bildiri yayınlaması üzerine yapıyoruz. Partimizin ve benim görüşlerimi paylaşmak üzere bir araya geldik.

“İKTİDARA TEPİNME FIRSATI VERDİ”

- İYİ Parti, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve kurumlarının değer ve kazanımları ile demokrasi geleneğimiz konusunda samimi ve kararlı bir şekilde taraftır. Yargısından, diplomasisine siyasetinden ordusuna Cumhuriyetimizin tüm kurumlarının ortak değerler konusunda, ortak bir akılla hareket etmesinin de ülkemizin bekası açısından önemli olduğuna inanıyoruz. Partimizin duruşu budur.

-Sabah bir uyandık emekli amiraller bir bildiri yazmış ve iktidar partisi ve mensupları bunun üzerinde tepiniyor iş 15 Temmuz'a kadar gitmiş.

-Benim bildiğim -60 İhtilalinde 4 yaşındaydım hatırlamıyorum ama daha sonraki bütün muhtıraları 72 muhtırasını, 80 ihtilalini, 28 Şubat'ın içinde yer alarak, yani maruz kalarak yaşamış ve 27 Nisan Bildirisi'ni de yaşamış biri olarak bildiğim- bir şey var.

Bu tür gece yarısı emekli de olsa gece yarısı yapılan silahlı bürokrasi mensubu kişilerin yaptığı açıklamalar genellikle Türkiye'deki demokrasinin kesintisine sebep olan muhtıraları, darbeleri hatırlatır. O nedenle iktidar partisini bu konuda çok önemli bir üzerinde tepinme fırsatı tanınmıştır.

- Partimiz Türkiye'nin demokrasisinin yanında vesayet ve diğer odakların net bir biçimde karşısındadır. Ama bildiğim bir şey var bugüne kadar genellikle darbe ve muhtıralar, iktidar partisinin karşısında muhalefetin tutumunu beğenmeyen silahlı bürokratlar tarafından yapılmıştır.

-Muhalefet bu işi yapamıyor, biz daha iyi yapıyoruz diyerek' yapılmıştır. Sonuçta gerek darbe gerek muhtıraların sonucunda Türkiye'de sadece iktidar değil muhalefetin de tümü değişmiş ve paketlenip gönderilmiş.”

İYİ PARTİ VE MUHALEFET GÖREVİNİ YAPMAKTADIR”

-Bugün burada Türkiye'de muhalefet, özellikle İYİ Parti kurulduğundan itibaren son derece millet odaklı, milletin problemleri, dertleri odaklı ve suni gündemlerden uzak, kutuplaşmanın dışında bir muhalefet sistemi Türkiye'ye getirmiştir İYİ Parti ve muhalefet görevini yapmaktadır.

“TÜRKİYE BU ZEVZEKLİKLERDEN ÇOK ÇEKTİ”

-Sabah bir uyandık emekli amirallerin canı sıkılmış ve gece bir bildiri yayınlamışlar. Bu bir zevzekliktir. Türkiye bu zevzekliklerden çok çekti. Ben dün Hakkari'de perşembe günü ise Konya'daydım.

-Biz bu ülkede 104 işsiz gencin derdini konuşmak durumundayız, biz bu ülkede 104 tabletsiz çocukların derdini konuşmak zorundayız. Biz bu ülkede 104 siftahsız esnafın derdini konuşmak zorundayız.

- Biz bu ülkede tencereye kaynatamayan 104 kadının derdini konuşmak zorundayız. 5 çeşit emekli maaşıyla inim inim inleyen 104 emeklinin derdini konuşmak zorundayız.

-2020 20 Ocak'ından beri 15 aydır geziyorum bu insanların derdini anlatıyorum ve 104 dakika, 104 saniye maalesef basın yayın organlarında yer bulmuyor.

- Bugün sabahtan itibaren 104 emekli amiralin gece yarısı ortaya koydukları bir itirazı darbe oluyor çağrıları altında üzerinde tepiniliyor. Buradan herkese, emekli silahlı bürokratlara sesleniyorum.

- Herkes görevini, işin başındayken yapmalıydı. Ben bu arkadaşlar görevdeyken maalesef Yunanistan'ın işgal ettiği Adalar konusunda bir tavır göremedik.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204