Ali Babacan Gazete Kuruyor İddiaları: Gazete İsmi Belli!

Zafer Mutlu liderliğinde yeni bir "muhalif" gazete kurulması için çalışmaların sürdüğü iddia edildi

Ali Babacan Gazete Kuruyor İddiaları: Gazete İsmi Belli!

Anka Ajansı, Cumhuriyet, Hürriyet ve Atv'de çeşitli görevlerde bulunmuş olan Fatih GüllâpoğluZafer Mutlu liderliğinde yeni bir "muhalif" gazete kurulması için çalışmaların sürdüğünü iddia etti. 

Güllapoğlu'nun aktardığı iddiaya göre gazetenin ilk işe alınan yazarı, Zafer Mutlu'nun kadim yol arkadaşı ve mizahi yazı ustası Selahattin Duman oldu. Bir diğer yazar ise Ruşen Çakır.

Güllapoğlu, Çakır isminden yola çıkarak "Bana gazetenin sanki Ali Babacan çizgisinde olacağı izlenimi yarattı. Gazetenin her durumda Liberal Demokrat bir çizgide olacağına kesin gözüyle bakıyorum" ifadelerini kullandı.

Güllaoğlu'nun paylaşımı şöyle:

"Aldığım bilgilere göre, gazeteyi Zafer Mutlu kuruyor. Çalışmalarını hızlandırdığını öğrendiğim Zafer Mutlu, gazetenin Genel Yayın Yönetmenliği'ne Dinç Bilgin döneminde Sabah Grubu'nda, Aydın Doğan döneminde de Doğan Grubu'nda bir çok konumda yönetici olarak çalıştırdığı Tayfun Devecioğlu'nu getirdi.

Bu bilgiyi bir kaç kaynaktan almama karşın, son olarak mesleğimizin en başarılı supervisor'lerinden Ali Baba lakaplı Ali Acar'dan da check ettim. Ali Acar, bu bilgilerin kendisine de ulaştığını doğruladı.

Haberi, Zafer Mutlu'nun da kendisini arayıp doğrulatabilirdim. Ama haberin süjesi Zafer Mutlu olduğu için, haberim "Atlatma haber" niteliğini kaybedecekti. Üstelik, Zafer'in, "Şimdilik yazma" ricası gibi bir risk de olduğu için kendisini aramamayı tercih ettim. Çünkü eski dostluğa binaen kıramazdım.

Gazetenin ilk işe alınan yazarı, Zafer Mutlu'nun kadim yol arkadaşı ve mizahi yazı ustası Selahattin Duman oldu. Bir diğer yazar ise Ruşen Çakır oldu. Ruşen Çakır ismi, bana gazetenin sanki Ali Babacan çizgisinde olacağı izlenimi yarattı. Gazetenin her durumda Liberal Demokrat bir çizgide olacağına kesin gözüyle bakıyorum...


Zafer Mutlu, Tayfun ile de yıllarca uyum içerisinde çalışmıştır. Yıllar önce Sabah Gazetesi'nin Ekonomi Servisi Müdürlüğü'ne, sonra Ankara Temsilciliği'ne, ardından da Genel Yayın Yönetmenliği'ne getirdiği Tayfun Devecioğlu'nu, Vatan Gazetesi'ni kurduğu zaman Genel Yayın Yönetmenliği'ne getirmişti. Devecioğlu son olarak Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini ifa etmişti. Ancak Yıldırım Demirören Doğan Medya Grubu'nu alıp Ak Partilileştirme operasyonuna başlayınca, Tayfun Devecioğlu'nu da kovmuştu. Devecioğlu'nun Genel Yayın Yönetmeni olmasını, titizliği ve başarılı yöneticiliğinden dolayı iyi bir seçim olarak görüyorum.

Gazetenin Yayın Koordinatörlüğü'ne ise, yine Zafer Mutlu-Tayfun Devecioğlu ekibinden İsmail Yuvacan'ın getirildiği de, öğrendiğim bilgiler arasında...

Benim tanıdığım Zafer Mutlu, gazetenin haber sitesini kısa zamanda Türkiye'nin en çok okunan haber sitelerinden biri haline getirir ve çok kısa sürede ya bir televizyon kurar, ya da bir televizyonu alıp parlatır. Kısacası hedefi bir medya grubu olacaktır..."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204