Anahtar liste Kaftancıoğlu'na sabaha karşı sızdırıldı!

CHP'de Parti Meclisi listesi kaosu devam ediyor. İddialara göre; Salıcı, listenin son halini sabah 03.00 sıralarında WhatsApp'tan Kaftancıoğlu'na gönderdi.

Anahtar liste Kaftancıoğlu'na sabaha karşı sızdırıldı!

Akşam Gazetesi'nin haberine göre; Kemal Kılıçdaroğlu’yla birlikte liste hazırlayan Oğuz Kaan Salıcı, 03.00’te Kılıçdaroğlu’nun hazırladığı listeyi WhatsApp üzerinden Kaftancıoğlu’na attı. O sırada Doğu ve Güneydoğu il başkanlarıyla bir otelde bulunan Kaftancıoğlu hemen alternatif liste için çalışmalara başladı. Çizileceklere ve yerine yazılacak isimlere ise 05:00’te son şeklinin verildiği öğrenildi.

CHP’de gözler şimdi de MYK seçimlerine çevrildi. Dört genel başkan yardımcısının isminin çizilmesiyle eli zayıflayan Kılıçdaroğlu’nun çoğu ismi değiştireceği öğrenildi. CHP Genel Merkez’den alınan bilgilere göre Kılıçdaroğlu özellikle PM’nin şekillenmesinde aktif rol oynayan Oğuz Kaan Salıcı’yı pasif bir göreve getirecek.

Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı için ise Bülent Tezcan ismi öne çıkıyor. Tuncay Özkan’ın yerine gelecek ismin Ali Öztunç olacağı ifade ediliyor. CHP’nin tartışılan isimlerinden biri olan Seyit Torun’un da koltuğunu Gökhan Zeybek veya Gökhan Günaydın isimlerine devredeceği konuşuluyor. İBB Başkanı İmamoğlu’nun Günaydın için Kılıçdaroğlu’na baskı yaptığı biliniyordu. Koltuğu garanti olan tek kişi ise delegeden en çok oyu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER