Bekir Bozdağ: Bir Ay Evlilikte Ömür Boyu Nafakayı Doğru Bulmuyorum

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ A Haber ekranlarında 'Süresiz nafaka uygulaması kaldırılacak mı?' sorusuna cevap verdi.

Bekir Bozdağ: Bir Ay Evlilikte Ömür Boyu Nafakayı Doğru Bulmuyorum

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ A Haber ekranlarında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. "Süresiz nafaka uygulaması kaldırılacak mı?" sorusana cevap veren Bosdağ, "Bazı avukatlar, hukukçular 'Yargıtay isterse kanun değişikliğine gerek yok. Süreli nafakaya hükmedilebilir.' diyor. Böyle bir şey, kanun açık. Bu kanun süreliyken süresiz hale getirildi. Burada Yargıtayın istikrar kazanmış iştihadi ortada, yasa ortada, yasanın gerekçesi ortada ve nihayetinde Anayasa Mahkemesinin bu konuda verdiği karar ortada." ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye'deki açılan boşanma davalarının fazlalığına dikkat çekerek nafaka kararlarının toplumdaki karşılığının iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Göreve geldiği ilk günlerde nafaka ile ilgili değişikliğe gidildiğine dair haberler yapıldığını ve bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Bozdağ, bu durumdan bakanlık olarak çok rahatsız olduklarını belirtti.

"BİR AY EVLİLİKTE ÖMÜR BOYU NAFAKAYI DOĞRU BULMUYORUM"

Bir ay evli kalıp boşanan çiftler üzerine konuşan Bozdağ, bu konu hakkında gelen şikayetleri haklı bulduğunu dile getirerek "Bende bunu doğru bulmuyorum. Bir aylık evlilikte ömür boyu nafakayı ne adil ne doğru buluyorum. Bunun adil olması ve hakkaniyete uygun olması son derece önemlidir. Bu konularda bakanlığımızın hazırlıkları var." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204