Büyükerşen'den Eşinin Kaçak Villasına 'İmar Barışı'

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen. eşi Seyhan Büyükerşen'in 31 Aralık 2017'den sonra yapılan yapılara daha önce yapılmış gibi kayıt belgesi hazırladığı ortaya çıktı..

Büyükerşen'den Eşinin Kaçak Villasına 'İmar Barışı'

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in.  eşi Seyhan Büyükerşen'e ait 31 Aralık 2017'den sonra yapılan yapılara daha önce yapılmış gibi kayıt belgesi hazırladığı ortaya çıktı.

İmar barışından faydalanmak için başvuranlar arasına CHP’li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de katıldı. 

Kaçak durumdaki milyonlarca yapıyı kayıt altına almak amacıyla imar barışı olarak nitelendirilen bir düzenleme hayata geçirilmiş, TBMM’de kabul edilen yasayla 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış yapılara “Yapı Kayıt Belgesi” verilmesi kararlaştırılmıştı. Ancak aftan faydalanmak için harekete geçen fırsatçılar, bu tarihten sonra yapılan binalarını 2017’den önce yapılmış gibi gösterip yapı kayıt belgesi almıştı.

Kaçak yapıların sahiplerinden birinin de görevi kaçak yapılarla mücadele etmek olan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in eşi Seyhan Büyükerşen olduğu öğrenildi.

KAÇAK VİLLAYI 2017 YILINDA YAPILMIŞ GİBİ GÖSTERDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Seyhan Büyükerşen, Tepebaşı'na bağlı Yukarı Söğütönü Mahallesi'ndeki kaçak durumdaki evine "Yapı Kayıt Belgesi" almak için 25 Ekim 2018'de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne başvurdu. Büyükerşen başvurusunda 4 bin 199 metrekare arazi üzerindeki 148 metrekare alanı kapsayan evin, 31 Aralık 2017'den önce inşa edildiğini bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204