Çavuşoğlu Sözünde Duracak mı: Türk Askeri Kudüs'e Ne Zaman Gidecek?

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yaptığı hain saldırının ardından Mevlüt Çavuşoğlu'nun 2018 yılında yaptığı 'Kudüs'e Asker Göndereceğiz' açıklaması tekrar gündeme geldi.

Çavuşoğlu Sözünde Duracak mı: Türk Askeri Kudüs'e Ne Zaman Gidecek?

Tamer Cebeci / ankarahavadis.com.tr

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yaptığı hain saldırının ardından Mevlüt Çavuşoğlu'nun 2018 yılında yaptığı 'Kudüs'e Asker Göndereceğiz' açıklaması tekrar gündeme geldi.

2018 yılında  Kudüs'le ilgili İsrail'in hesap vereceğini söyleyen Mevlüt Çavuşoğlu “İsrail'in buradaki ihlalleri açıkça ortaya çıkacak ve BM Cenevre'deki toplantısında İnsan Hakları Konseyi toplantısından bağımsız bir soruşturma komisyonunun kurulup oraya gönderilmesi kararı çıktı. Ve ilk defa İslam dünyası bir karar aldı. Filistinli kardeşlerimizin Kudüs'ün korunması için oraya uluslararası bir güç göndereceğiz. İsrail bundan sonra istediği zaman Filistinli kardeşlerimize saldıramayacak. Ve tabi ki bunu uluslararası camiayla BM ile birlikte yapacağız. Çünkü bu sadece biz Müslümanların derdi, sorunu değil. Üç semavi dinin ve üç semavi dine inananların sorunu ve sorumluluğu. " demişti.

Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamasından 3 yıl geçmesine rağmen Kudüs için herhangi bir adım atılmadı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2021, 15:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abi
Abi - 8 ay Önce

Kudüse gidelim,askerimizi gönderelim Allah c.c büyük

Soner darğa
Soner darğa - 8 ay Önce

Sema kalkan sen bizimkiler derken kimden bahsettin bilmiyorum ama biz türkler hiç bir milletten korkmayız zamanını bekleriz şayet o sözü biz türkler için kullandıysan hattini bil

Tuğçe
Tuğçe - 8 ay Önce

Burcu tekin kürtler ne alaka şimdi! Kürt Türk kardeştir Çanakkale de omuz omuza vermiştir simdide öyle yapıyorlar senin gibi faşistler yüzünden bu ayrım yapılıyor . Kürdüyle Türküyle Avşarıyla Alevisiye bir olacaz ve Müslüman kardeşlerimizin yanında duracağız. Mescidi Aksa yı kurtaracağız. TÜM MÜSLÜMANLAR KARDEŞTİR. HIC BIR FAŞIST BUNU BOZAMAZ . sacma salak şeyler çıkarmayın böyle bir durumda bile bunun davasını yapmayın YAPMA. HER KÜRT BENIM KARDEŞİMDIR SENIN GIBI KENDINI VE TARİHİNİ BİLMEYENLER BUNA ENGEL OLAMAZ !!!!!!!

Sema kalkan
Sema kalkan - 8 ay Önce

Hiç zannetmiyorum bizimkilerin yahudilerden ödü kopuyor

sddsds
sddsds - 8 ay Önce

ANCA KINASIN İCRAAT SIFIR.GÖRCEZ BAKALIM REİSİNİZİ NE YAPACAK.

burcu tekin
burcu tekin - 8 ay Önce

o o sözü kürtler için kullanmıştır onlar kendilerine türk demiyorlar ya türkiyeliyim diyorlar

Sss
Sss - 8 ay Önce

Mavi Marmara ve daha bir sürü şey unutmadık asla da unutmayız..Yeter artık zulümleri bunlara savaş açmanın zamanı geldi geciyo.ingiltere abd yok şu yok bu bizim Allah'tan başka kimseden korkumuz yok.

ONUR
ONUR - 8 ay Önce

BEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI OLARAK 1 MÜSLÜNAN OLARAK UTANIYORUM BU ALLAH DÜŞMANLARINA TELEFONLA ARAYIP KONUŞMALAR BOŞ İŞ HER SENE TELEFONLAKATARI İRANI ARABİSTANI ÜRDÜN BAHREYN KRALLARINI ARADINIZDA NE OLDU ORDA ALLAHIN KULLARINI ÖLDÜRÜYORLAR TÜRKİYE YILLARCA NE 1 ASKER GÖNDERİYO NE 1 SAVAŞ BAŞLATIYOR NEDE ALLAH C.C KURANDA BİLE YERİ GEÇEN MRSCİDİ AKSAYA SAHİP ÇIKIYOR ASIL UTANMASI GEREKEN SUUDİ ARABİSTANDIR ORALARI YÖNETENLER MÜSLÜMANLIĞIN YANINDAN GEÇEMEZ FİLİSTİN HALKINA YARDIM ETNEYEN HİÇ 1 LİDER ALLAHA HESAP VERECEK YARDIM ETMİYOSUNUZ BARE VERİN ELİMİZE SİLAHLARI BİZ GİDELİM BU İSRAİLLİ ŞETEFSİZLERİN KAFADINA SIKALIM SİLAHSIZ MADUM İNSANLARA KADINLARA ÇOÇUKKARA GÖTLERİ BAŞLARI OUNUYO GELİN BİDE BİZE OYNASIN GÖTÜNÜZ BAŞINIZ


SIRADAKİ HABER