CHP'den Biden Kampanyası: Kopyala, Yapıştır!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kullandığı yeni sloganın yazı fontu ve ilk kullanım şeklinin parti içinde tartışma yarattığı öğrenildi.

CHP'den Biden Kampanyası: Kopyala, Yapıştır!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kullandığı yeni sloganın yazı fontu ve ilk kullanım şeklinin parti içinde tartışma yarattığı öğrenildi.

CHP,Şubat ayında  ‘Kendine güven!’sloganını yayınladı 

Sosyal medya hesaplarındaki görsel kimliğini yenileyen CHP twitter ve Facebook sayfalarındaki kapak görseline Türk bayrağı önünde Atatürk fotoğrafını koydu. Gökyüzü zeminin üzerinde ise ‘Kendine güven!’ Sloganı ve CHP’nin altı ok logosu eklendi. 

CHP kulislerinde ise bu konu tartışma yarattı. 

Veryansın'a göre tartışma şöyle yaşandı. 
Partide önce yeni bir slogan kullanılması kararı verildi. Sloganın yazı fontu belirlendi ve sosyal medya hesaplarında kullanılacak bir görsel hazırlandı. İddiaya göre hazırlanan ilk görsel lacivert bir yazı üzerine ‘Kendine güven!’ yazısı şeklindeydi.

Görselin CHP liderinden onay aldığı ancak bazı CHP’li yöneticiler tarafından hazırlanan görsele tepki gösterildiği ileri sürüldü. Çünkü görsel, yeni ABD Başkanı Joe Biden’ın Keep The Faith (İnancını Koru) yazı stiliyle aynı stile sahipti. Benzerlik sadece yazım fontunda değil, fondaki lacivert görüntüde de vardı. 

CHP’li yöneticilerin rahatsız olduğu ve bunun için görselin değiştirilmesinin istendiği öne sürüldü. 

 Fondaki renk değiştirildi ve yanına Atatürk ile Türk bayrağı eklendi, böylece görselin son şekli verilmiş oldu.

Bazı CHP’lilerin Biden’ın ‘Keep the Faith’ yazısının fontu ile ‘Kendine güven!’ yazısının fontunun benzer olmasından yine de rahatsız olduğu iddia edildi. 
‘Kendine güven!’ sloganı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından da kullanılıyor. Kılıçdaroğlu’nun görseli ise şöyle:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204