CHP'den Bülent Arınç'a Övgü ve Destek

Bülent Arınç'ın tepki çeken Selahattin Demirtaş çağrısına CHP'den destek geldi. Engin Altay, Arınç için "AKP'nin vicdanıdır" ifadelerini kullandı.

CHP'den Bülent Arınç'a Övgü ve Destek

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala için yaptığı "tahliye" çağrısına CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'dan destek geldi. Altay, “Selahattin Demirtaş’ı biz, terörist olarak görmüyoruz” dedi.

Bülent Arınç için de "AKP'nin vicdanı olarak tanınır" diyen Altay şu ifadeleri kullandı:

"Bülent Arınç, geçmişte AKP’nin vicdanı olarak tanınırdı... Bu tavrı ve değerlendirmesi de doğrudur. Ben de Meclis’te yaptığım konuşmada Demirtaş’ın terörist olmadığını bir terörist aranıyorsa Öcalan ve mektubundan medet uman kendi zavallı hallerine bakmaları gerektiğini söylemiştim. Demirtaş ve Kavala ile ilgili söyledikleri biraz hukuk bilen herkesin altına imza atacağı ifadelerdir. AKP’nin bundan rahatsız olması çok normal."

Engin Altay'ın "Demirtaş'ı terörist olarak görmiyoruz" ilgili sözlerine Millet İttifakı'nın diğer ortağı İYİ Parti'nin Ekonomi Politikaları Başkanı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta'dan tepki geldi.

Usta, “Terör örgütüne yönelik bizim mesafemiz bellidir, PKK’ya ilişkin mesafemiz bellidir. PKK’yı terör örgütü olarak görmeyen siyasi oluşumlara karşı da mesafemiz bellidir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204