Cübbeli Ahmet Hoca: 'Doğu Perinçek'le Çoğu Yerde Anlaşıyoruz'

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, katıldığı TV programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Cübbeli Ahmet Hoca: 'Doğu Perinçek'le Çoğu Yerde Anlaşıyoruz'

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, katıldığı TV programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtlayan Cübbeli Ahmet Hoca'nın Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile ilgili açıklamaları dikkat çekti.

Candaş Tolga Işık "Siyasi ve ideolojik olarak AK Partiye mi yakınsınız MHP'ye mi?" sorusunu sordu. 

PERİNÇEK'LE ANLAŞIYORUZ

Bunun üzerine Cübbeli Ahmet Hoca şu yanıtı verdi:

"Milliyetçilik konusunda CHP Deniz Baykal’ın eski CHP’si olsa mesela şimdi Doğu Perinçek beyefendi bizi kırıp geçiren bi zaattır zaten. Şeyhler şıhlar tarikatlar, hapisten çıkar çıkmaz Silivri nutku var kapıda. Ama şimdi bakıyorum. Benim onun namaz kılıp kılmaması, oruç tutup tutmaması, Gerçi Müslümanım dedi. Kendisi Müslümanım diyeni öyle kabul ederiz. Ateistim dese ateist de olabilir. Özgürlüğü alanına girer. Ona da bişey demeyiz. Ancak kendi dediği için söylüyorum. Bu kişinin bizle hiçbir ideolojisi tutar mı? Tutmaz. Ama bakıyorum. Olaylarda bakıyorum. Vatanseverliği görürsem. PKK HDP düşmanlığı görürsem. Milliyetçililk görürsem. FETÖ Düşmanlığı, Siyonist düşmanlığı görürsem. Çoğu yerde bakıyorum uyuşuyoruz, anlaşıyoruz. İstanbul Sözleşmesi’nde o partideki başkan yardımcısı bir hanım yarım saat açıkladı. Hanımefendinin açıklamasını kendi Facebook’umda paylaştım. Koydum, Vatan Partisi tarikatları kesecek asacak, neden paylaşıyorsun dediler. Kardeşim, bu vatana, bu millete faydalı gördüğümüzü alırız, faydalı görmediğimizi atarız. Parti din değildir. Partilerde her çeşit adam var. Selefisi girer, ehli sünnet düşmanı girer. Her zihniyet olarak partiye oy verende de, üye olanda da 10 milyon, 20 milyon üyenin zihniyeti nasıl seçilecek. Partinin icraatlarına bakmak lazım. Vatana millete faydalı görülünce bu tercih edilir. Partiyi din gibi görmek yanlış. Biz bu yanlışı yaptık mı yaptık. Gençliğimizde o heyecanla Erbakan Hoca zamanında bu şekilde yaklaşımlarımız olmuştur. Ama sonra gördüm ki siyasetin dini imanı yok. Siyasetçinin dini imanı olanı var, olmayanı var. Körü körüne hiçbir partinin imzasını atamayız.""

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 22:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER