Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Biden Putin Atışması Hakkında Yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ve Putin arasındaki tartışma hakkında yorum yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Biden Putin Atışması Hakkında Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Biden'ın Rusya Devlet Başkanı Putin'e "katil" nitelemesi hakkında, "Bir devlet başkanının böyle bir ifade kullanması kabul edilemez" dedi.

ABD Başkanı Joe Biden'ın Rusya Devlet Başkanı Putin için "katil" ifadesini kullanması ile ilgili soruyu yanıtlayan Erdoğan, "Bir devlet başkanının kalkıp Rusya gibi bir devlet başkanına böyle bir ifadeyi kullanması gerçekten kabul edilebilir, yenilir yutulur bir ifade değildir. Ve bana göre de Sayın Putin gerçekten çok çok akıllıca, çok şık bir cevap vermek suretiyle de gereğini yapmıştır" dedi.

AB'nin yaptırım geri adımı: Benzer konuları karşılıklı değerlendireceğiz

Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye uygulamayı planladığı yaptırımları askıya almasını değerlendiren Erdoğan şu tespitleri yaptı:  

"Şu anda bildiğiniz gibi Avrupa Birliği’nin daha önce dedikodusu çok yapılan yaptırımlar ile ilgili konuyu askıya aldı diye bazı yeni gelişmeler var. Biz tabi bu sürece yönelik şu anda başta Doğu Akdeniz olmak üzere bütün bunları ele almak suretiyle bir NATO ülkesi olan Türkiye’nin Avrupa Birliği'nden beklentilerini ve bunun yanında da tabi Avrupa Birliği ile ilgili olarak gerek Gümrük Birliği gerek vize konusu buna benzer birçok konular var ki bunları tekrar karşılıklı olarak değerlendirme fırsatını bulacağız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204