Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır Anneleriyle İftar Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır annelerini kabul ettiği iftar yemeğinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır anneleri ile iftarda buluştu. Erdoğan, program esnasında önemli açıklamalarda bulundu.  

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları ise şu şekilde: 

"Yüreği yanık Diyarbakır anneleri. Sizler nice bayramları, nice ramazanları evlatlarınızın hasretiyle geçirdiniz. PKK terör örgütü ve onun siyasi uzantıları tarafından kandırılarak sizlerden adeta koparılan ciğerparelerinize kavuşmak için sarf ettiğiniz bu büyük mücadeleyi en başından bu yana takdirle izliyoruz. Ailelerimizin büyük bir kararlılıkla yürüttüğü bu mücadele, PKK terör örgütünün gerçek yüzünün anlaşılması yönünden hayırlı olmuştur. Senelerdir birileri tarafından cilalanarak parlatılan, sevimli çocuklardan meydana gelen masum bir yapı gibi gösterilmeye çabalanan bölücü terör örgütü çok zor bir duruma düşmüştür.

KAÇACAK DELİK ARIYORLAR

PKK terör örgütünün şu anda derdi büyük, problemi büyük. Adeta kaçacak delik arıyorlar. Kolluk güçlerimizin hudutlarımız içinde ve dışında icra ettikleri operasyonlarla eylem yeteneğini iyice azalttığı örgüt, Diyarbakır annelerinin bu cesur duruşu karşısında adeta çaresiz kalmıştır. Çocuklarına kavuşan her ailemiz ile birlikte yalnızca biz sevinmekle kalmıyoruz, tüm Türkiye'nin de yüreğine su serpiliyor. Allah'tan bu gece kavuşacağımız Kadir Gecesi hürmetine, buradaki kardeşlerim başta olmak kaydıyla, yüreği hasretle yanan tüm anneleri ve babaları bir an evvel çocuklarına kavuşturmasını temenni ediyorum. Hudutlarımız ötesinde sürdürdüğümüz başarılı operasyonlarla, terörün Türkiye'ye uzanan kanlı ellerini bir bir kırıyoruz.

Son terörist de ölene, terör örgütünün alıkoyduğu son çocuğumuz da ailesine kavuşana kadar mücadelemize devam edeceğiz. Ülkemizde başaramadıklarını Suriye'de denemeye çalışanları bir defa daha düş kırıklığına uğratmakta kararlıyız. Kandil Dağları'nı çökerteceğiz, Kandil'i Kandil olmaktan çıkartacağız. Onlar için karanlık bir yer olacak. Bin senelik ortak coğrafyamızın türlü hile ve oyunlarla parçalarına ayrılıp fiziksel ve zihinsel olarak sömürme amacında olanlara meydanı boş bırakmayacağız. Bölgemizi sömürge zincirlerine kavuşturmak isteyenlere tek yumruk, tek yürek olduğumuzu göstereceğiz. Sizler, bu onurlu duruşun sembolleri olarak her biri kendi çocuğunuz mesafesindeki 84 milyonun tümüne güç verdiniz. Sizi vazgeçiremediler. Birdiniz, bir şehir oldunuz, iki şehir oldunuz ve sürekli büyümeyi sürdürüyorsunuz. Sizlerin bu çabanız ve bu hevesiniz, terör örgütünü çökertmek için yeterli oldu. 
 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2021, 03:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER