Deniz Baykal Kendisini Ziyaret Eden Partililere Ne Dedi?

CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal, kendisini ziyaret eden ve rahatsızlıklarını dile getiren partililere, “partiden ayrılmayın” mesajı verdi.

Deniz Baykal Kendisini Ziyaret Eden Partililere Ne Dedi?

Eski milletvekilleri, parti yöneticileri, belediye başkanları, il başkanları Deniz Baykal’ı zaman zaman Ankara’daki evinde ziyaret ediyor. Milliyet'in haberine göre, son dönemde gerçekleşen ziyaretlerde bazı isimler partiye ilişkin rahatsızlıklarını dile getirdi, bazı isimler de partiden ayrılmak istediklerini ifade etti. Deniz Baykal'ın bu konuda, genel merkezin her türlü görüşmeyi yapması gerektiğini söylediği öğrenildi. 

Ziyaretlere katılan isimlerden biri CHP’deki istifalara ilişkin, şunları aktardı:

“Sayın Baykal bu duruma, partiden ayrılmalara üzülüyor. Ayrılmaları doğru bulmuyor. Partiden kimsenin ayrılmamasını, bunun için genel merkezin her türlü görüşmeyi yapması gerektiğini söylüyor.

‘Keşke ayrılmasalar, bir arada kalsalar, partiyi güçlendirseler’ diyor. Demokratik mücadelenin birlikte sürdürülmesi gerektiğini söylüyor.” 

‘PARTİ İÇİNDE YAPIN’

Edinilen bilgiye göre, Baykal, kendisini ziyaret eden ve partiden ayrılmak isteyenlere, “Partide kalın. Partiden ayrılmayın. Partide yanlışlıklar varsa da bunlar parti içinde kalınarak, mücadele edilerek düzeltilebilir. Sabredin. Mücadelenizi parti içinde yapın” mesajını verdi.

Partililerin ziyaret ettikleri Baykal’a, “anılarını yazması” yönünde temennide de bulunduğu öğrenildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER