Doğu Perinçek: Azerbaycan’dan Geri Adım Yok

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Ulusal Kanal’da Çıkış Yolu programında 'Azerbaycan’dan Geri Adım Yok' dedi.

Doğu Perinçek: Azerbaycan’dan Geri Adım Yok

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Ulusal Kanal’da Çıkış Yolu programına konuk oldu.

Doğu Perinçek Ermenistan'ın işgal ettiği Karabağ bölgesini kurtarmak için mücadele veren Azerbaycan'a desteklerini ileterek "Azerbaycan’dan Geri Adım Yok" dedi.

İşte Doğu Perinçek'in açıklamaları:

-Savaşlarda ateşkes olur. Karşılıklı olarak şehitlerini de aldığın bir aradır. Ateşkes ile barışı karıştırmayalım. Moskova’da bir ateşkes buluşması var. Bir barış masası yok. Geri adım yok! Savaş devam ediyor. Azerbaycan işgale karşı vatan topraklarını kurtaracağından son derece emin. Türkiye de Azerbaycan’la birlikte ve aynı kararlılıkta. ‘Türkiye masada neden yok?’ gibi feryatlar anlamsız. Sen silahla kazandın mı, masada da varsın demektir. Mesela Türkiye Kurtuluş Savaşı’nı kazandı. Lozan Barış Antlaşması’nda masada sözde Yunanistan vardı ama esas olarak masada karşımızdaki ülkeler Fransa ve İngiltere’ydi. Çünkü Türkiye, 1914’ten 1922’ye kadar bu ülkelerle savaştı. Önemli olan sahada silahla kazanmaktır. Masayı silah belirler.

-Birincisi Rusya, Batı yanlısı Paşinyan hükümetini yıkmak istiyor. Putin’in açıklamaları ve yaklaşımı bu yönde. Buna göre Paşinyan savaşta yenilecek ve yıkılacak. Moskova, Azerbaycan’ın Ermenistan sınırına kadar olan topraklarını işgalden kurtarmasına karşı çıkmıyor.

SURİYE, KARADENİZ, AKDENİZ VE KAFKASLAR’DA ORTAK CEPHE

-Biz Rusya’nın Türkiye politikalarının güdümüne girmesini ya da tam tersini beklemeyelim. Gerçek milliyetçilik nedir? Atatürk’ün yaptığı gibi iki ülkenin ortak çıkarını görebilmek ve bu temelde ittifak oluşturmak. Ortak çıkarımız ne? Suriye, Karadeniz, Akdeniz ve Kafkaslar’da Atlantik’ten gelen ortak tehdidi engellemek. Şimdi Rusya Doğu Akdeniz’de neden bizim yanımızda olacak?

-Biz de ABD – Ukrayna ikilisine karşı Kırım’da Rusya’yı desteklersek, o zaman olur. Ukrayna zaten ABD’yle birlikte Türkakımı projesini bozmaya çalışıyor. Yani Türkiye’ye cephesini dönmüş. Peki Kırım’ı Rus toprağı olarak tanıyınca bizim bir kaybımız var mı?

-Hayır. Ortada iki seçenek var: Kırım ya Ukrayna’nın yani ABD’nin olacak ya da Rusya’nın. Ama bazıları Kırım’ın Türk toprağı olduğunu ileri sürüyor. Tabii hiçbir karşılığı yok. O zaman birileri de çıkıp ‘1071’den önce Anadolu Rum toprağıydı’ diyebilir.

CHP’NİN ÇİN’İ BÖLEN HARİTASI

-Birleşmiş Milletler’de Çin karşıtı bildiriyi imzalayanlar hem kendi halklarına hem insanlığa ihanet içinde. ABD nasıl ki PKK üzerinden bölgemizde sözde Kürdistan- ikinci İsrail devletini kurmaya çalışıyor, bizi bölmeye uğraşıyor… Benzer şekilde Uygur, Tibet meseleleriyle Çin’i zayıflatmayı hedefliyor. 

-CHP, İYİ Parti, Davutoğlu ve Babacan da AK Parti hükümetine bildiriyi imzalamadığı için tepki gösterdi. Bu partiler açıkça Türkiye’nin, ABD maşası olmasını istiyor.

-CHP Uygurlarla ilgili bir rapor yayımladı. Bu raporun kapağını görünce dehşete düştüm. Bir Çin haritası koymuşlar. Bu haritada, Sincan bölgesi üzerine Doğu Türkistan bayrağını yerleştirmişler. Çin Halk Cumhuriyeti toprağını bölünmüş gösteriyorlar.

-CHP ‘Uygur Türklerine haksızlıklar yapılıyor, eşitsizlikler var’ diyebilir. Bunlar konuşulur ve tartışılır. Fakat siz haritalar yayımlayıp Çin’i bölmeye kalkıyorsunuz. Şimdi birileri Türkiye haritası yapsa, vatanımızın bir bölümüne PKK’nın paçavra bayrağını koysa nasıl olur? CHP’nin düştüğü hale bakın. Çin’e karşı psikolojik savaşta ABD’nin piyonu olmuş!

-HDP - PKK da CHP’nin savunduğu haritaların sahibi Türkistan İslam Partisi’ni destekliyor. Bu parti, Suriye’de Fırat Kalkanı sırasında Mehmetçiğimize kurşun sıkan bir CIA örgütü. ABD, IŞİD’i ve bu örgütü birlikte savaştırıyor. İYİ Parti, bu hareketin başını çektiği ayrılıkçılığı desteklemek için Meclis’te araştırma önergesi veriyor.

-CHP ve HDP de bu önergeyi destekliyor. Düşünün CHP - İYİ Parti – HDP – CIA – IŞİD ve Uygur bölücüleri aynı cephede! CHP’nin yuvarlandığı yer burası… AK Parti ve MHP ise önergeyi reddediyor, hangisi daha ilerici?

TEK ÇÖZÜM: ÜRETİM DEVRİMİ

-İçinde bulunduğumuz ekonomik krizde büyük sanayiciler yoksullaşıyor. Bin 400 işletmenin konkordato ilan etmesi, bu işletmelerin ne kadar sahibi varsa her birinin yoksullaştığını gösteriyor. İşletme kapanınca işçiler de evine ekmek götüremiyor. O zaman milli sermaye ile işçi sınıfının, çiftçinin menfaati ortaklaşıyor.

-Vatan Partisi’nin “ekmek teknesini koruyacağız” sözüyle sunduğu program hepsi için bir çözüm ortaya koyuyor. Bu nedenle sanayiciler de Vatan Partisi’ne koşuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204