Doğu Perinçek Dünya Marksist Siyasi Partiler Sempozyumu'nda Konuştu

Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek, Türkiye’den tek davetli olarak konferansa katıldı ve kapanış konuşmasını yaptı.

Doğu Perinçek Dünya Marksist Siyasi Partiler Sempozyumu'nda Konuştu

Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek, Türkiye’den tek davetli olarak konferansa katıldı ve kapanış konuşmasını yaptı.

ÇKP Uluslararası İlişkiler Bakan Yardımcısı Chen Zhou (Çın Cou), toplantı sonunda yaptığı konuşmada “Başta Sayın Başkan Perinçek olmak üzere tüm katılımcılara katıldıkları ve yaptıkları güzel konuşmalar için teşekkür ediyorum.”dedi.

Konferansta kapanış konuşmasını yapan Vatan Partisi Genel Başkanı, “Dünyamız büyük devrimci atılımların eşindedir. Arkada kalan iki yüzyılda insanlığın başlıca devrim eylemleri Bilimsel Sosyalizm bayrağı altında gerçekleşti. Hayat gösterdi ki, Büyük Kurucuların teorisi, 19. Yüzyıldan kalma bir dogmalar yığını değildir. Bugün Bilimsel Sosyalizmi 21. Yüzyılın pratiğinde, 21. Yüzyılın teorisi olarak geliştirmek biricik devrimci tutumdur.” dedi.

Koronavirüs salgınında Kapitalizmin Hümanizmi öldürdüğünü söyleyen Perinçek,  “İkinci Dünya Savaşı sonrasında kurulan ABD hegemonyasının sonuna gelmiş bulunuyoruz. ABD’nin Dolar Saltanatı yıkılmaktadır ve silahlı gücü dünya hegemonyası iddiaları için yetersizdir. ABD’yi dengeleyen dünya güçleri oluşmuştur. Dünya ekonomisinin lokomotifi artık Asya’dadır. Emperyalist kapitalistlerin Atlantik sistemi çökmektedir.” ifadelerini kullandı.

ABD emperyalizmine karşı savaşın ön cephesinde olan Türkiye’nin tarihsel bir fırsat dönemine girdiğini vurgulayan Perinçek, “Sizlere söz veriyoruz: Önümüzdeki yıllarda insanlığın büyük davasına Türkiye’den hükümet partisi olarak katkıda bulunacağız.  Türkiye, Yükselen Asya Uygarlığının öncü ülkeleri arasındaki tarihsel görevini, Vatan Partisi’nin de katıldığı Üreticilerin Millî Hükümeti sayesinde daha etkin, daha verimli ve daha devrimci bir pratikle yürütecektir.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204