Doğu Perinçek: İyi Parti Tabanını HDP'ye Isıtmaya Çalışıyorlar

Doğu Perinçek'ten İyi Parti tabanına uyarı mahiyetinde açıklamalar...

Doğu Perinçek: İyi Parti Tabanını HDP'ye Isıtmaya Çalışıyorlar

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İyi Parti'nin Selahattin Demirtaş polemiğiyle ilgili konuştu.

Beyaz TV’de Latif Şimşek’in programına konuk olan Doğu Perinçek, İyi Parti Başkanı Meral Akşener'in "Selahattin Demirtaş'la kahvaltı yapabilirim" sözünü değerlendirdi.

İttifakların geleceği konusunda da konuşan Perinçek, İyi Parti ile HDP arasındaki paslaşmalara ve CHP’nin açıkladığı “ortaklarla iktidara gelme” planına dikkat çekti.

Perinçek, İyi Parti tabanının HDP ile ittifaka ısındırılmaya çalışıldığını iddia etti.

İşte Doğu Perinçek'in İyi Parti ile ilgili açıklamaları:

“Kamuoyunda şöyle bir yaygın kanı vardı: ‘İyi Parti kolay kolay HDP ile yan yana gelemez.’ Ancak şimdi adım adım getiriliyor. HDP’li Selahattin Demirtaş, Sayın Meral Akşener’e ‘Birlikte kahvaltı yapalım’ teklifi yaptı. Akşener hem bu teklifi kabul etti hem de ‘kan davalımız’ diyerek tabanındaki tepkiyi yatıştıracak bir yanıt verdi. Hemen ardından HDP’li isimlerden Akşener’e dostane mesajlar iletildi. Bu süreçte Akşener’in Abdullah Gül’ün adaylığına itiraz etmediğini açıklaması da önemliydi. Hem HDP ile yakınlaşma hem Gül’e yeşil ışık yakılması ABD’nin Gölge CIA diye bilinen RAND Corporation raporuna ve Biden’in açıkladığı projeye uygun adımlar. O projede, muhalefet partilerinin isimleri sayılarak yani CHP, İyi Parti, HDP denilerek, birlikte hareket etmeleri ve ortak bir adayla ‘Erdoğan iktidarını yıkmaları’ planlanıyor. İyi Parti tabanı bu projeye ısındırılıyor. Ancak bunun, parti tabanında ciddi bir sorun oluşturduğunu ve ayrışma yarattığını görüyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204