Doğu Perinçek Partisinin İl Kurultayında Konuştu: 'Altın Çağa Girdik'

Vatan Partisi Ankara İl Başkanlığı, Amiral Soner Polat 11. Olağan İl Kurultayı’nı gerçekleştirdi. Doğu Perinçek partisinin il kurultayında konuştu.

Doğu Perinçek Partisinin İl Kurultayında Konuştu: 'Altın Çağa Girdik'

Vatan Partisi, Amiral Soner Polat 11. Olağan Ankara İl Kurultayı’nı düzenledi. Anemon Otel'de yapılan kurultayda üst düzey koronavirüs tedbirleri alındı.

Kurultaya Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, CHP Ankara İl Başkanı Av. Ali Hikmet Akıllı ve Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu çelenk gönderdi. Kurultayın yapıldığı salona da, "Sonsuz er Amiral Soner Polat gibi hazırız", "Güçlü maliye güçlü teşkilat devrimci çözüm", "Vatan Partisi altın çağında haydi görev başına" yazıları asıldı. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu ve Hüseyin Gazi Derneği ve Vakfı Başkanı Gülağ Öz kurultaya tebrik mesajı gönderirken CHP Ankara İl Sekreteri Ozan Ergün Doğan ve CHP Ankara İl Başkan Yardımcısı Kemal Kaplan da kurultaya katıldı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek salona girdiğinde partililer tarafından, "Öncü cesur Doğu Perinçek" sloganıyla karşılandı.

'PARTİMİZ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR'

Saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan kurultayda, Divan Kurulu Başkanlığına, Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı oy birliğiyle seçildi. Bursalı konuşmasında, "Bugün bütün yollar Vatan Partisi’ne çıkıyor çünkü Türkiye'de devrim oluyor. Partimiz çığ gibi büyüyor. Türkiye'de Vatan Partisi'nin olmadığı hiçbir denklem düşünülemez” dedi.

'AMERİKA'NIN BORUSU ÖTMÜYOR'

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de konuşmasında yeni bir dünya kurulduğunu belirterek, Atlantik sisteminin iddialarının bittiğini vurguladı: “Amerika Birleşik Devletleri'nin, dünya efendisi olma planları çökmüştür. Artık Amerika'nın borusu ötmüyor. 1945 yılından bu yana 75 yıllık sürecin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Şimdi bu sistemden kurtulma dönemine girdik. Türkiye'nin geleceği güvenilir ellerdedir. İçine girdiğimiz süreç bu özgüvenin sürecidir.”

‘TÜRKİYE’NİN MAKUS TARİHİ 2014’TE KIRILDI’

Türkiye'nin 2014'te yeni bir döneme girdiğini bildiren Perinçek, "Türkiye'nin makus tarihi 2014'te kırıldı. 2014'te Silivri duvarını Vatan Partisi önderliğinde Türk milleti yıktı” dedi. Ardından FETÖ ve PKK'nın ezildiğini, TSK'nın Amerika-İsrail koridorlarını parçaladığını anlatan Perinçek Türkiye'nin önünde yeni bir sistem olduğunu belirtti: “Atatürk ile ortaya koyduğumuz programı hayata geçirecek sistem geliyor. O sistem bağımsız, halkçı, kamucu, halka dayanan, Atatürk'ün önümüze koyduğu çağdaş uygarlık programıdır. Bu uygarlık programı Avrasya'da yükseliyor. Biz bu atılımın öncüsüyüz, Türkiye'deki merkeziyiz. Bunun için Vatan Partisi’nin çağı gelmiştir. Vatan Partisi bu süreci iyi anladı ve Türkiye'nin önüne çözümü koydu. Vatan Partisi'nin altın çağına girdik. Bunu nereden öğreniyoruz? Silopi'de yüzlerce insan Vatan Partisi'ne katılıyor. Mardin'den, Kızıltepe'den, Yüksekova'dan, Hakkari'den, Kahta'dan, Muğla'dan, bütün Türkiye'den öğreniyoruz. Türkiye'yi Güneydoğu'dan bölmeye kalktılar şimdi biz Türkiye'yi buralardan birleştiriyoruz.”

'ZORLUKLARI PAYLAŞACAĞIZ'

Ekonomide yaşanan gelişmeleri de değerlendiren Perinçek, "Üreticiyi baş tacı yapacağız. Nasıl üreteceksin? Adamın eline alet vereceksin. Kazma, çapa vereceksin. Bu nasıl olur, yatırımla olur. Yeni makine yeni sermaye. Sermaye nereden olur? Ülkenin ürettiğinin bir kısmının yatırıma ayrılmasıyla olur. İşsizleri o makinenin başına oturtacağız. Tarımdaki üretime destek vereceğiz. Üretim devrimi, geleceği kurtarma devrimidir. Gelecekte işçiye memura maaş vermek istiyorsak tasarruf yapacağız. Programın özü işsize iş bulmaktır. İşsizlerimiz üretim süreçlerine sokmaktır. Zorlukları paylaşacağız. Emekçinin sırtına vurmayacağız zorlukları. Ama aynı zamanda zorlukları emekçi çiftçi de paylaşacak.”

Konuşmasında olası İstanbul depremine de değinen Perinçek “Yıkılacak konutları yıkıp vatandaşlarımızı sağlam konutlara yerleştirelim” dedi. Perinçek, İzmir'de de 80 bin boş konut olduğunu, çadırlarda yaşayan vatandaşların bu binalara yerleştirilmesi gerektiğini söyledi. Doğu Perinçek, konuşmasının ardından son dönemlerde partiye üye olan vatandaşlara parti rozetini taktı.

deniz-tokgöz

‘ATLANTİK KUVVETLERİ YENİLİYOR’

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Deniz Tokgöz de bir konuşma yaparak, “Savaştığı bütün cephelerde ABD liderliğindeki Atlantik kuvvetleri yenilmektedir. Türkiye'nin üretme ve birleşme çağındayız. Partimizin milletimize sunduğu üretim devrimi programı bugün ülkemizin reçetesi haline gelmiştir” ifadelerini kullandı.

VATAN PARTİSİ’NİN İKTİDAR GÜNLERİ GELDİ’

“Mehmetçiğimiz kahramanca savaşırken Vatan Partisi olarak iç cephede birliği sağlamak için canla, başla mücadele ediyoruz” diyen Tokgöz,şöyle devam etti: “Türkiye'de bugün iki cephe oluşmuştur. Birincisi Türkiye cephesidir. Bu cephenin öncülüğünü Vatan Partisi, Ak Parti ve MHP yapmaktadır. İkincisi ise CHP-HDP öncülüğünde İyi Parti-Gelecek Partisi-Deva Partisi-Saadet Partisi'nden oluşan Atlantikçi muhalefet cephesidir. Yaratıcı yıkıcılık projelerinde Joe Bidenların desteğini arkasına alan muhalefet bozgunculuğuna karşı en etkili mücadeleyi Vatan Partisi yürütmektedir. Vatan Partisi'nin iktidar günleri gelmiştir.”

Tokgöz ayrıca Güdül, Pursaklar ve Bala ilçelerinin kurulduğunu duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204