Doğu Perinçek'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Çağrı: Powell-Gül Anlaşmasını Açıklayın

Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Abdullah Gül'ün Amerika ile yaptığı sinsi anlaşmanın ilan edilmesini talep etti.

Doğu Perinçek'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Çağrı: Powell-Gül Anlaşmasını Açıklayın

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek Habertürk'te Türkiye'nin Nabzı programına konuk oldu. Perinçek yayında, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Eski Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Colin Luther Powell ile yaptığı 2 Nisan 2003 tarihinde yaptığı anlaşmanın detaylarını açıkladı.

Perinçek yapılan anlaşmanın devam ettiğini ve Türkiye ve bölge ülkelerini zora sokacak bu anlaşmanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması için çağrıda bulundu.

Perinçek'in yaptığı çağrı şu şekilde:

"Abdullah Gül, Powell ile yaptığı hizmet sözleşmesini fes etmemiş henüz. Kendisi itiraf etti. 2 sayfa 9 maddelik bir anlaşma yaptı Powell'la.

Sayın Tayyip Erdoğan'n sorumlulugu var bu anlaşma bütün belgeleriyle ilan edilmeli. Buradan talepte bulunuyorum. Bu anlaşma Özden Örnek'te vardı. İtiraf etti, var bende dedi. Bize verecekti vermedi. Çocukları da vermiyor ve ayıp ediyor. Başka komutanlarda da vardı."

Perinçek bu anlaşmanın gazeteci Fikret Bila'da da olduğunu belirterek "Biz bu anlaşmayı ele geçirdik. İçeriğini biz biliyoruz. Fikret Bila'da da var." dedi.

Perinçek, prgram sunucusu Veyis Ateş'in "iddia" ifadesi üzerine ''Bu bir iddia değil. İtiraf!'' diyerek "Bu yayınları Türk Silahlı Kuvvetleri bize yolladı ve biz o zaman yayınladık bu anlaşmayı. ifadelerini kullandı.

Abdullah Gül'ün ABD ile Yaptığı İki Sayfa Dokuz Maddelik Anlaşma

Perinçek, Gül ile ABD arasında yapılan anlaşmanın bazı çarpıcı maddelerini de açıkladı:

Ortadoğu'daki rejimler değiştirilecek.

PKK yasallaştırılacak.

Rauf Denktaş etkisi Kıbrıs'tan temizlenecek.

Türkiye topraklarında özerklik ilan edilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204