HDP'den Devlet Bahçeli'ye Küstah Yanıt: Ağzını Kapat

Bahçeli HDP'yle ilgili gerekeni söylemişti, HDP küstahça yanıt verdi.

HDP'den Devlet Bahçeli'ye Küstah Yanıt: Ağzını Kapat

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin akşam saatlerinde yaptığı HDP ile ilgili açıklama kulisleri hareketlendirmişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin HDP'nin kapatılması için çağrıda bulunması "HDP kapatılıyor mu" sorusunu akıllara getirmişti.

Hükümetin siyasi icraatlarından önce yaptığı açıklamalarla gelecekle ilgili tüyolar veren MHP Lideri Devlet Bahçeli HDP'nin kapatılması çağrısına HDP karşılık verdi.

Bölücü terör örgütü PKK'yla bağına bakmadan demokrasiden, iyilikten, ülkenin geleceğinden bahseden HDP sosyal medya hesabından Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.

Bölücü terör örgütü PKK'nın yan kolu gibi hareket eden HDP Devlet Bahçeli'ye yanıtında "Bahçeli’ye yanıtımızdır; İktidara dayanarak, sarayın konforlu gölgesine sığınarak mafyacılık yapanlar bu ülkenin gerçek düşmanlarıdır. Size rağmen bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. HDP’yi kapatmak yerine ağzınızı kapatırsanız ülkenin geleceğine büyük iyilik etmiş olacaksınız." dedi.

DEVLET BAHÇELİ NE DEMİŞTİ

""HDP isimli husumet ve hıyanet oluşumu demokrasinin ardına saklanarak, özgürlük ve insan hakları sığınığına yuvalanarak Türkiye’ye meydan okumaktadır. HDP bir terör sorunudur, bölücülük yuvasıdır, fitne tezgahıdır, demokratik güvenliğimize doğrulmuş melun bir silahtır. Bu kervan böyle gitmemelidir. Adalet ve hukuk mutlak surette devreye girmeli, HDP’nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır. Yani demem odur ki, HDP’yi Türk siyasetinin taşıma ve hazmetme kapasitesi dolmuştur. Bu terör ve bölücülük yatağı kapatılmalıdır. Anlaşıldığı üzere, 2021 reform yılı olacaktır. Bizim de arayış ve özlemimiz budur. Hukuktan ekonomiye, daha doğrusu hayatın her alanında 2023 vizyonuna muvafık ve müzahir bir reform seferberliğine sonuna kadar destek olacağımızın güvence ve sözünü açık çek olarak veriyoruz." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204