'HDP Kapatılsın' Yürüyüşleri Tüm Yurtta Devam Ediyor

Türkiye Gençlik Birliği’nin (TGB) şehir şehir düzenlediği 'HDP Kapatılsın' yürüyüş ve basın açıklamaları sürüyor. İstanbul, İzmir, Muğla ve Sakarya’nın ardından Eskişehir ve Denizli’de de 'Mecliste Terörist İstemiyoruz HDP Kapatılsın' pankartı ile yürüyüşler yapıldı.

'HDP Kapatılsın' Yürüyüşleri Tüm Yurtta Devam Ediyor

Türkiye Gençlik Birliği’nin (TGB) şehir şehir düzenlediği 'HDP Kapatılsın' yürüyüş ve basın açıklamaları sürüyor. İstanbul, İzmir, Muğla ve Sakarya’nın ardından Eskişehir ve Denizli’de de 'Mecliste Terörist İstemiyoruz HDP Kapatılsın' pankartı ile yürüyüşler yapıldı.

Türkiye genelinde birçok ilde HDP kapatılsın kampanyalarını sürdüren Türkiye Gençlik Birliği Denizli ve Eskişehir’de de açtığı masalar ile yüzlerce imza topladı ve yaptıkları yürüyüşlerle herkesi HDP’nin kapatılması için imza vermeye davet etti. Yürüyüşlerde “Dağda, Mecliste, Ovada PKK İstemiyoruz, Erenler Yaşasın HDP Kapatılsın, Hepimiz Mehmetçiğiz” yazılı dövizler taşındı. HDP’nin kapatılması için büyük bir kalabalıkla gerçekleşen yürüyüşlerde gençlerin dilinde, "Kahrolsun PKK, İş Birlikçi HDP" "Şehitler Ölmez, vatan bölünmez" sloganları vardı.

HDP'Yİ HEP BİRLİKTE KAPATALIM

TGB Denizli İl Başkanı Ali Rıza Yığ “Türk milleti olarak 40 yıldır PKK’ya karşı mücadele veriyoruz. Verilen bu mücadelemiz bizi zafere bir adım daha yaklaştırmaktadır. Ordumuz dağda, ovada PKK terörünün kökünü kazımıştır. PKK bitme noktasına gelmiştir. PKK’ya karşı verilen mücadeleyi başarıya ulaştırmanın zamanı gelmiştir” dedi. Yığ sözlerini  “Gelin, HDP’yi hep birlikte kapatalım. Mehmetciğimizin kahramanca mücadelesine omuz verelim! Diyarbakır Annelerinin sesine güç katalım! Şehitlerimize vazifemizi yerine getirelim” diyerek bitirirken Denizli halkını da bu mücadeleye omuz vermeye davet etti.

PKK'NIN MECLİSTEKİ KOLU

Eskişehir’de yapılan yürüyüşün ardından TGB’liler adına konuşma yapan İl Başkanı Ata Pelvanoğlu “PKK’nın Parlamentodaki kolu olan HDP’nin faturası kabarıktır. PKK güdümündeki HDP liderleri, teröristlerin tabutlarını sırtlarında taşımış, terör örgütünün suçlarına ortak olmuştur. HDP, Selahattin Demirtaş’ın ifade ettiği gibi Abdullah Öcalan’ın projesidir. HDP, Figen Yüksekdağ’ın söylediği gibi sırtını YPG ve PYD’ye yaslamaktadır" diyerek HDP’nin terör partisi olduğunu vurguladı.

Eskişehirlilere HDP’nin kapatılması için çağrı yapan Pelvanoğlu, "Eren Bülbüllerin yaşaması için HDP kapatılmalıdır. Bedirhan bebeklerin nefes alması için HDP kapatılmalıdır. Necmettin Yılmaz, Aybüke Yalçın öğretmenlerimizin derslerine girebilmesi için HDP kapatılmalıdır. Geleceğimiz için HDP kapatılmalıdır" dedi.

ANKARA'DAKİ MİTİNG ERTELENDİ

Türkiye Gençlik Birliği Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada ise "Terör partisi HDP’nin kapatılması için 7 Nisan 2021 tarihinde Ankara’da düzenleyeceğimiz HDP Kapatılsın Mitingini COVİD-19 salgınında vakaların artması nedeniyle erteliyoruz. Türkiye’yi ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınına karşı devletçe ve milletçe topyekün mücadelemiz sürüyor. Bu koşullarda yoğun katılımlı geçecek olan mitingimizi salgın tedbirleri ve milletimize olan sorumluluklarımız gereği erteliyoruz. HDP kapatılana dek çalışmalarımızı yurdumuzun dört bir yanında sürdüreceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204