HDP Yine Sokağa İşaret Etti

HDP Sözcüsü Ebru Günay, düzenlediği basın toplantısında, yürüyüşler, kitlesel basın açıklamalarıyla alanlarda olacaklarını söyledi.

HDP Yine Sokağa İşaret Etti

HDP Sözcüsü Ebru Günay, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, hazırladıkları “yeni dönem mücadele programını” açıkladı. Günay, yürüyüşler, kitlesel basın açıklamalarıyla alanlarda olacaklarını söyledi. "Gün sokağın sesini yükseltme, demokratik mücadeleyi daha da büyütme günüdür" ifadesini kullanan Günay, şunları kaydetti:

“Mücadele programında 'faşizme karşı direniş', 'halklara demokrasi ve adalet' dedik. Bu bir meydan okumadır. Kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı, ırkçı ve erkek egemen politikalara toplumsal muhalefeti ve halkları hedef alan faşizme karşı hayatın her alanını siyasi, demokratik ve meşru barikatlara çevirmek hususunda yeni bir demokratik eylem programını başlatma kararı aldık.”

İTTİFAK GENİŞLEYECEK

Bu programın, 1 Eylül'de açıkladıkları "Barış Deklarasyonu"nun bir üst aşamaya taşınması olduğunu ifade eden Günay, seçimleri aşan bir pozisyona geçerek ittifaklarını genişleteceklerini belirtti. Günay, şunları söyledi:

"Bundan sonra her sokak, her ev, faşizmin karşısında güçlü bir itirazın örgütlendiği alanlara çevrilecek. AKP-MHP iktidarını hayatın her alanından çıkarmak için ne sabrımız ne de tahammülümüz kalmıştır. Topluma yayılan bu umutsuzluk dalgasını kırmak, seçimleri aşan bir pozisyona geçmek ve demokratik güç birliğini ev ev, sokak sokak örgütleyerek meydanlara taşırmak için yürüyüşümüzü büyütecek ve ittifakımızı genişleteceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204