İYİ Parti'den Demirtaş'a Kahvaltı Şartı: Mağusa Limanı...

İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Meral Akşener'e yaptığı 'kahvaltı' çağrısını değerlendirdi.

İYİ Parti'den Demirtaş'a Kahvaltı Şartı: Mağusa Limanı...

İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Edirne F Tipi Cezaevi'nde dört yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, İyi Parti lideri Meral Akşener'e yaptığı “kahvaltı” çağrısına ilişkin "Mağusa Limanı" şartı koydu.

Yavuz Ağıralioğlu "Eğer bu bir PR çalışmasıysa benim mesela Selahattin Demirtaş'ı millet vicdanında çok daha sevimli hale getirecek teklifim şudur; partimin hassasiyeti de bu istikamettedir, bugün de zaten bu minvalde birkaç şey söyledim" dedi.

Yavuz Ağıralioğlu'nun açıklamaları şöyle:

"PKK ile mücadelede devletin yanında olabilmek başarılabilirse, Türkiye partisi olabilmek imkanına dönüştürülebilirse Türkiye'nin meselelerini konuşmak hakkı ele geçebilir. Mesela kahvaltıya gelmek için apansız kapı kollamak yerine Selahattin Demirtaş'a şehitlerin evine gidip, şehitlerin acılarını paylaşıp o acıların etrafında hüznü olan annelere 'Biz bu Allah'ın belası terörden hep beraber kurtulacağız, sonra da yaralarımızı birlikte saracağız, bu PKK'dan, bu Allah'ın belası PKK'dan kurtulacağız'diyebilmeyi başarabilirse o sorumlulukla siyaset yapabilmek alanı ona oluşturulabilirse herkesin kapısını çalıp kahvaltı edebilme imkanına kavuşabilir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204