İYİ Parti’yi Telaş Aldı: 'İYİ Parti HDP ile Anayasa Hazırladı' İddiaları

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Ümit Özdağ’ın İyi Parti’de HDP ile masaya oturup anayasa hazırladıkları iddiasını yalanladı.

İYİ Parti’yi Telaş Aldı: 'İYİ Parti HDP ile Anayasa Hazırladı' İddiaları

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu dün TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Gazeteciler Dervişoğlu’na, Ümit Özdağ’ın “HDP ile gizlice aynı masada buluşarak anayasa hazırlandığına” ilişkin iddialarını sordu. Dervişoğlu bu soruları şöyle yanıtladı:  

“İyi Parti’de her şey şeffaf bir biçimde yürütülmektedir. İyi Parti’nin gizli ilişkileri ve ajandaları yoktur. Demokrasiyi kendi içerisinde içselleştirilmiş bir siyasi partiye yöneltilebilecek ithamlar sınıfına dahil etmiyorum Ümit Beyin söylediklerini. Arkasında başka şeyler arıyorum, dolayısıyla yalan söylediğini, özellikle HDP’nin içinde bulunduğu bir anayasa görüşmesinin İyi Parti tarafından yapılabilmesinin mümkün dahi olamayacağını tekrarlıyorum.

“Ortada kamuoyunu ikna edebilecek herhangi bir belge, veri, delil yokken İyi Parti’ye yönelttiği bu iftiranın elbette ki bir bedeli olacaktır diye düşünüyorum.

'ÖZDAĞ KENDİSİNE PAZAR ARAYAN İŞPORTACI'

“İyi Parti olarak Sayın Ümit Özdağ’ın iddialarını ciddiye alan herhangi bir arkadaşımız yoktur, mensubumuz yoktur. Biz iktidarın büyük yalanlarıyla uğraşıyoruz. Özdağ’ın küçük ve mide bulandıran yalanlarıyla vakit kaybedecek değiliz.

“Özdağ Disiplin Kurulu’na sevkedildi. Siyasetin bedeli bellidir, İyi Parti’ye vermeye çalıştığı bu zararın mutlaka bir karşılığı olmalıdır. Kendisine Pazar arayan bir işportacı gibi davranıyor. Siyasi alıcısı çıkar mı çıkmaz mı bilmiyorum ama kendini strateji dehası diye tanımlayan bu arkadaşın bence yaptıkları işi değerlendirebilecek aklıselim arkadaşları da vardır otursun konuşsun. Kendisini psikolojik yönden de gergin gördüm acil şifalar diliyorum.”

ÖZDAĞ: PSİKOLOJİK İZAHLARI BIRAKIN

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ da Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nun kendisi ile ilgili açıklamalarına sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile yanıt verdi. Özdağ’ın açıklaması şöyle: “M.Akşener: İ. Kaboğlu etki ajanı, N. Okutan: İ. Kaboğlu ruh hastası, M. Dervişoğlu: Ü. Özdağ psikolojik olarak gergin. Psikolojik izahları bırakın. Kaboğlu, 'CHP, HDP, İyi Parti, Saadet birlikte anayasa hazırladık’ diyor. Kılıçdaroğlu ‘Millet ittifakı taslağı hazır’ diyor.”

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2020, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204