Kılıçdaroğlu: Babacan ve Davutoğlu'yla Ortak Paydalarımız Var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Sayın Babacan ve Sayın Davutoğlu ile ortak paydalarımız var. ' dedi.

Kılıçdaroğlu: Babacan ve Davutoğlu'yla Ortak Paydalarımız Var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Sayın Babacan ve Sayın Davutoğlu ile ortak paydalarımız var. Pek çok evrensel kavramlar üzerinde ortaklaşıyoruz' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Karar TV YouTube kanalında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar:

-İzlenen dış politika yanlış, o yanlışın ortaya çıkardığı bir fatura var. Suriyelilere 50 milyar dolar para harcadık. 50 milyar doları Suriye ile çok iyi geçinerek kendi ülkemizde bütün bu yaraları sarabilirdik. Dolayısıyla yapılan her hatanın topluma bir maliyeti var. O maliyete dikkat çekmek istedim.

-Elbette mülteciler var, bunlar aç ve açıkta kalacak değil, bunlara bakmak zorundayız. Ama biz dünyayla olan ilişkilerimizi kopardığımız için ordan da yardımlar gelmedi ama Suriye ile süratli bir şekilde barışıp tekrar bunları kendi ülkelerine göndermemiz gerekiyor.

-Toplam 528 hanenin, kendi evlerine ya da oturdukları yerlere yerleşme imkanları yok. Büyükşehir belediye başkanımıza da söyledim, '528 hanenin her birine tek tek konut bulacaksınız' dedim. Hiç kimse kendisini aç ve açıkta, yalnız hissetmeyecek. 528 hanenin, hem bir yıllık kiraları ödenecek hem buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinası sağlanacak.

-Yürütme organı yasama organı hesap vermeli bunu yaptığınız andan itibaren işler yoluna girer. Sistem kendi içerisinde bir tutarlılığa kavuşmuş olur.

-Sayın Babacan ve Sayın Davutoğlu ile ortak paydalarımız var. Pek çok evrensel kavramlar üzerinde ortaklaşıyoruz. İki parti kuruluş aşamasında markada değeri olarak ortaya çıkmaları lazım.

-Belli bir zaman diliminde bunlar da gerçekleşir. Zaman ne gösterir onu da göreceğiz. Şunu da biliyoruz. Seçim kanunu üzerinde çalışmalar yapılıyor. Millet İttifakı daha çok oy alsa da iktidarı nasıl koruruz kaygısı ile bir çalışma içerisinde olunduğunu biliyoruz. Ben halka rağmen nasıl burada kalırım arayışı. Biz bunu da aşacağız. Bu konuda bir şüphem yok.

-Döviz kuruna müdahale yokta Merkez Bankası’ndaki 120 milyar doları kime sattılar. Kim vurgun yaptı? Bu Maliye bakanı bakan değil. Madem takip etmeyeceksin neden bir hedef koydun açıkladın. Altına imza attın?Ben yapsam dersin ki “Bunu Kılıçdaroğlu yaptı bir önemi yok” Ama sen yaptın. Samimi söylüyorum bunların yatacak yeri yok.

-Dolar yükselmesin diye 120 milyar dolar satacaksınız. Merkez ekside SWAP ile Merkez’de para var gibi gösteriyorsunuz. Şimdi kalkmış doları takip etmiyorum diyorsunuz.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204