Kılıçdaroğlu: Bilim Kurulu'nun Bilimle Alakası Yok

Kemal Kılıçdaroğlu, "Bilim Kurulu hikaye tamamen. Hiçbirisinin bilim ile ilgisi yoktur." dedi.

Kılıçdaroğlu: Bilim Kurulu'nun Bilimle Alakası Yok

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. 104 emekli amiralin yayınladığı bildiri üzerinden başlayan darbe tartışmaları hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, Koronavirüs Bilim Kurulu'nu da eleştirerek 'Hiçbirisinin bilimle ilgisi yok' ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şu şekilde:

Şu anda pandemi sürecindeyiz. İnsanlar can derdinde aşı bekliyorlar. Nerede aşılar? Kim halkın can güvenliğini sağlayacak? Bu ülkeyi kim yönetiyor? Bu soruyu herkesin kendisine sorması lazım. Özellikle AK Parti'ye geçmişte oy vermiş şimdi kafası karışık kardeşlerime sesleniyorum. Türkiye'nin gidişinden memnunsan alkışla, bu gidiş gidiş değil diyorsan bu kardeşini dinleyeceksin. Ben sana her zaman her yerde doğruları söylemeye devam edeceğim.

Sağlık çalışanlarını hep beraber alkışlıyoruz. Çocuklarını görmeden 24 saat çalışıyorlar. Pandemi ile mücadele ederken hayatlarını feda ediyorlar. Bu insanların elleri öpülmez mi? Bir istekleri vardı. Covid-19 dolayısıyla hayatını kaybedenler için bunu meslek hastalığı kabul edin dediler. Yapmıyorlar. Vicdan yok mu siz de? Bir taleplerini neden yerine getirmiyorsunuz? Bunun sorgulanması lazım. Çok sayıda sağlık çalışanı hayatını kaybetti bu süreçte. Bütün bunların sorumlusu kim? Bu ülkeyi yöneten kim? Bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olan kim? Milleti canından bezdirdiler.

"Bilim Kurulu ayrı havada, Sağlık Bakanı ayrı telden çalıyor"

Bir de Bilim Kurulu var. Ne dedikleri, söyledikleri belli değil. 4 Nisan itibariyle ABD'yi geçtik vaka sayısında. Dün 193 kişi hayatını kaybetti. Nasıl yönetiliyor bu ülke? Bilim Kurulu hikaye tamamen. Hiçbirisinin bilim ile ilgisi yoktur. Bilim Kurulu dediğin senin dediğin kurallara iktidar uymazsa, izzeti ikbal ile çekileceksin oradan. Tam tersi oluyor. Bilim Kurulu ayrı havada, Sağlık Bakanı ayrı telden çalıyor. Saray ise kaç kişi ölürse ölsün diyor. Bu mudur devleti adalet ile yönetmek? 

Bunun bir faturası vardır. Kime çıkıyor bu fatura? Saray ve beslemelerinin durumu çok iyi. Beş ayrı yerden maaş alıyorlar. Vergide ödemiyor bunlar. O da başka kurumlar tarafından ödeniyor. Bir elleri yağda, bir elleri balda. 193 kişi hayatını kaybetmiş insan gece uyuyamaz ya. Bunların umurlarında değil. Bekledikleri tek şey ceplerini doldurmak. Bunların derdi o, tefecilere çalışıyorlar. Beşli çetede memnun hayatından peki esnafın, manavın, taksicinin, apartman görevlisinin, simitçinin bunların durumu nedir? Saray biliyor mu? Sarayın umrunda bile değil. Bin lira verdim idare edin. Sen bir ay geçin bakalım. Sen bin liraya para bile demiyorsun. Senin gözünün önünde Amerikan doları var.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204