Kılıçdaroğlu HDP ile Basın Açıklamasına Katılmadı: CHP HDP Kulisleri Karıştı

Kılıçdaroğlu'nun HDP ile açıklamaya katılmaması CHP HDP kulislerinde gündem.

Kılıçdaroğlu HDP ile Basın Açıklamasına Katılmadı: CHP HDP Kulisleri Karıştı

HDP heyeti, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti ve görüşme sonrasında karşısına geçerek açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu'nun daha önce tüm genel başkan ziyaretlerinde kameralar karşısına geçerken, HDP heyeti ile poz vermediği görüldü.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP heyeti için ritüelini bozarak açıklamaya katılmaması sosyal medyada gündem oldu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce tüm genel başkan düzeyindeki ziyaretlerde kameralar karşısına geçerken HDP heyeti ile açıklama yapmadı.

Kılıçdaroğlu bir kaç gün önce diğer partilerin yaptığı ziyaretlerde kamera karşısına geçmişti. Kemal Kılıçdaroğlu, HDP heyeti için ritüelini bozarak açıklamaya katılmadı.

Ziyaret sonrası yapılan açıklamada HDP sözcüsü Mithat Sancar "Aramızda görüş ayrılığı yok" dedi ama Kılıçdaroğlu'nun bu davranışı CHP ve HDP kulislerini rahatsız etti.

CHP HDP KULİSLERİ KARIŞTI: KILIÇDAROĞLU HDP ile BASIN AÇIKLAMASINA NİÇİN KATILMADI

Kılıçdaroğlu'nun HDP heyeti ile açıklamaya katılmaması CHP ve HDP kulislerinde de gündem oldu. Kılıçdaroğlu'nun HDP heyeti ile açıklamaya katılmamasının CHP ve HDP kulislerinde rahatsızlık yarattığı öğrenildi.

Sosyal medyada da gündem olan konuyla ilgili kulislerde çeşitli yorumlar yapılırken konunun HDP'li Mithat Sancar'a sorulması üzerine Sancar, "HDP olarak bizim tercihimiz" dedi.

Sancar, Kılıçdaroğlu'nun HDP heyeti ile açıklamaya niçin katılmadığı sorusuna "Bizim tercihimiz. Çeşitli yöntemler düşünülebilir. Her bir parti veya farklı partiler farklı yöntem düşünebilirler. Biz bu yöntemin daha faydalı olacağına kanaat getirdik ve bu yöntemi diğer partilere kendimiz önerdik" dedi.

Ulusal Kanal’dan Seda Akyüz'ün HDP Esenyurt İlçe Başkanlığında bulunan terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterini hatırlatan “CHP lideri Kılıçdaroğlu ‘Herkes terörle arasına mesafe koymalı’ demişti. Bu görüşmede bu konu gündeme geldi mi? Hem Öcalan hem de PKK konusunda CHP-HDP arasında görüş farklılığı olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna ise Mithat Sancar şöyle bir yanıtı verdi:

“Bu konular gündeme gelmedi. Gelmediği gibi bu konularda bir sorun olduğunu da düşünmüyoruz. Sorduğunuz soruya cevabı da arkadaşlarımız o gün bugündür sürekli veriyorlar. Yeterli olduğu kanısındayız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204