Kurucular, Kavuncu’nun Bir Süre Görevinden Ayrılmasını İsteyecek

İyi Parti'nin İstanbul İl Kurucuları, İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun yargı süreci bitene kadar görevinden ayrılmasını isteyecek.

Kurucular, Kavuncu’nun Bir Süre Görevinden Ayrılmasını İsteyecek

İyi Parti İstanbul İl Kurucuları son dönemde partide yaşanan tartışmalara karşı tepki göstermeye hazırlanıyor.

Kavuncu hakkındaki FETÖ'cü iddialarına; anayasanın ilk üç maddesinin değiştirilmesini savunan ve vatandaşlık tanımındaki Türk ifadesinin çıkartılmasını isteyen Bahadır Erdem’in Adalet ve Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı yapılmasına tepki gösteren kurucular, yayınladıkları bildiride, partilileri İl Başkanlığı önünde açıklama yapmaya çağırdı. Bildiride tartışmaların yargıya taşındığı, genel merkez önünde toplanan bir grup il-ilçe başkanının açıklama yaptığı da hatırlatıldı.

Açıklamaya İstanbul İl kurucuları, yaşananlardan rahatsız olan Genel İdare Kurulu (GİK) Üyeleri, İyi Parti kurucularından Ali Dinçer Çolak ve ihracı istenen Ümit Özdağ’ın katılması bekleniyor. Özdağ hakkında disiplin soruşturmasının da başlatıldığının belirtildiği bildiride şu sözlere yer verildi:

“Bu durum süregelen parti içi krizi ve kamuoyunda oluşan şüpheleri sona erdirmemiştir. Zira tartışmaların odağındaki diğer isim olan Kavuncu, hakkındaki ciddi iddialara ve yargısal sürece rağmen görevine devam etmektedir. İyi Partimizin daha fazla zarar görmemesi için İstanbul İl Başkanı’na görevinden ayrılma sorumluluğu düşmektedir. Kendisine bu sorumluluğunu hatırlatmak ve partimizin temel ilkelerine sahip çıktığımızı göstermek maksadıyla tüm dava arkadaşlarımızı demokratik taleplerimizi dile getirmeye davet ediyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204