Liseliler 23 Nisan'da Ulus'tan Anıtkabir'e Yürüyecek

Türkiye Liseliler Birliği (TLB), 23 Nisan’da “Z Kuşağı değiliz, Türk gençliğiyiz” sloganıyla, Türkiye’nin dört bir yanından gelecek vatansever, Atatürkçü liselilerle Anıtkabir'e yürüyecek.

Liseliler 23 Nisan'da Ulus'tan Anıtkabir'e Yürüyecek

Türkiye Liseliler Birliği, 23 Nisan’da “Z Kuşağı değiliz, Türk gençliğiyiz” sloganıyla, Türkiye’nin dört bir yanından gelecek vatansever, Atatürkçü liselilerle Anıtkabir'e yürüyeceğini ilan etti.

Ankara'nın çeşitli ilçelerinde masalar açan ve bildiriler dağıtan liseliler, Ankaralıları 23 Nisan'da Ulus'a çağırıyor.

Liseliler adına konuşan Buğra Can Tepe,  “Batı’dan dayatılan etiketlere değil Atatürk devrimlerine, Cumhuriyet değerlerine, milli kültürümüze, köklü uygarlık tarihimize sarılıyoruz. Bizleri tüketim canavarına dönüştüremeyecekler. Birbirimizin sırtına basarak yükseleceğimizi öğütleyenler bizi alçaltmak istiyor. Bireyciliğin kör kuyularına düşmeyeceğiz. Türk gençliği olarak bencilliğe, üretmeden tüketmeye, milli değerlerimize ve insanlığa yönelik saldırılara savaş açıyoruz.

Batı’nın kültür tekelleri, Netflix, Youtube, İnstagram, Tiktok gibi sanal ortamlarda kurgulanan gençlik profillerini kabul etmiyoruz. Giyim-kuşam, yeme-içme, eğlence alışkanlıkları üzerinden kalıplara sokulmayı reddediyoruz. Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür Türk gençleriyiz! Türkiye’yi bilimde, sanatta, sporda, teknolojide, üretimde ileriye taşıyacak azim ve kararlılığa; ufka sahibiz. Bizim için 23 Nisan’ın, Türk Devriminin 102. yılının anlamı budur ve 23 Nisan 2022’nin en önemli görevi budur.” dedi.

İŞTE TLB'NİN  23 NİSAN AFİŞİ:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204