MHP'li Vekillere Habertürk Yasağı mı Geliyor?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ulvi Yönter ile Habertürk TV programcıları arasında yaşanan tartışmada yeni bir gelişme yaşandı.

MHP'li Vekillere Habertürk Yasağı mı Geliyor?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ulvi Yönter ile Habertürk TV programcıları arasında yaşanan tartışmada yeni bir gelişme yaşandı.

Gazeteci Ebru Baki için 'art niyetli' tanımlamasında bulunan Yönter, konuklar Kemal ÖztürkPınar Kandemir Hacıbektaşoğlu ve Gülfem Saydan Sanver'in yeni anayasa önerisini karalamaya çalıştığını ileri sürdü.

Ne o, kaldıramadınız mı? Kudurdunuz değil mi?" diye soran Yönter, "Ebru Baki, her seferinde MHP’ye tahammülsüzlüğünü ifşa eden, alaycı gülümsemesiyle gerçekleri çarpıtan sözde bir gazetecidir. Konuklarını MHP düşmanları arasından seçmesi tam bir kokuşmuşluktur. Bugünkü golü çıkaramayınca çirkefliği ve çirkinliğe tercih ettiler. Yuh olsun" ifadesini kullandı.

​Yönter'e yanıt, bugün Habertürk TV Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'den geldi. Baki'ye yönelik olarak "Ben dün yoktum ama bu programda senin partnerinim. Biz burada seninle de tartışıyoruz haber için. Ama yeni bir şey başladı. Beğenmedikleri bir şey olduğunda siyasetçiler gazetecileri hedef gösteriyor" diyen Aydemir, şunları söyledi:

"Ben bu ifadeleri tekrar ağzıma almak istemiyorum. MHP'nin kurumsal şahsına da hiçbir şey söylemiyorum. MHP'nin kurumsal kimliği olsa oradan yapılırdı bu açıklamalar. Bu ifadeleri aynen, ne bir eksik ne bir fazla Ulvi Bey'e iade ediyorum. Bu programda gazetecileri hedef gösteren açıklamaları kabul etmiyorum.

Yaşananların ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kişisel Twitter hesabında paylaşımda bulundu. Bahçeli, "Habertürk TV izlemiyorum" dedi.

HABERTÜRK YASAĞI MI GELİYOR?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarının adından MHP'li vekiller Habertürk yasağının gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. 

Cumhuriyet Halk Partisi kanadında geçtiğimiz aylarda CNN Turk ile gerilim yaşanmasının ardından CHP Genel Merkezi, vekillere CNN Turk yasağı koymuştu 

Konuya ilişkin MHP Genel Merkezinden herhangi bir açıklama yapılmadı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER